Bárány Tibor, a Műegyetem szociológus oktatója a minap tette közhírré, hogy:
2017. április 10-étől határozatlan ideig nem vagyok hajlandó ellátni az oktatási, kutatási, adminisztratív és egyéb munkahelyi teendőimet, mindaddig, amíg a magyar országgyűlés vissza nem vonja a lex CEU néven elhíresült törvényt — amennyiben országosan legalább 200 oktató csatlakozik hozzám, akik közül legalább 20-an az én egyetememen (BME), legalább 2-en az én tanszékemen dolgoznak
Bárány Tibor azt is közölte, “ha nem leszünk elegen, a tiltakozás más módjait fogom választani.
Nem jött össze a kétszáz
Bárány Tibortól a portálunkon szerdán megjelent interjúban egyebek mellett azt kérdeztük, tart-e retorziótól, kirúgásoktól.
Bárány Tibor ma ismét nyilatkozattal állt elő, amit szó szerint közlünk.
Két nappal ezelőtt egy Facebook-bejegyzésben közzétettem egy felhívást: amennyiben megfelelő számú oktató csatlakozik a kezdeményezéshez, 2017. április 10-étől kezdődően polgári engedetlenség keretében megtagadom a munkavégzést az egyetememen mindaddig, amíg az Országgyűlés meg nem semmisíti a lex CEU néven elhíresült törvényt. A kezdeményezéshez péntek délelőttig 11 egyetem közel 40 oktatója csatlakozott, mivel viszont számuk 200-nál kevesebb, úgy döntöttem, hogy hétfőtől a polgári engedetlenség helyett egyelőre a tiltakozás és a nyomásgyakorlás más formáit fogom alkalmazni.
Csatlakozom az ELTE ÁJK oktatóinak kezdeményezéséhez: 2017. április 10-étől minden oktatási tevékenységem során időt fogok szánni arra, hogy az oktatás és a kutatás szabadságáról, a demokrácia fontosságáról beszéljek a hallgatókkal a tanóra keretei között és azokon kívül.
Kérek mindenkit, hogy csatlakozzon hozzánk – olyan módszert választva, amely a saját oktatási elveivel összefér, és a hallgatók jogait leginkább tiszteletben tartja. Tájékoztassuk egymást a saját egyetemünkön szerveződő tiltakozó akciókról, flashmobokról, s az erős egyetemközi szolidaritás kifejezésével érjük el a lex CEU visszavonását.
Üdv.,
Bárány Tibor