Mint ahogy azt a Hír24 is megírta, a Pető Intézet “kétségbeesett dolgozóinak egy csoportja” feljelentette az ügyészségen és a rendőrségen az intézmény vezetőségét. A munkatársak levele szerint a Pető-menedzsment ténykedésével kapcsolatban több esetben felvetődhet a sikkasztás, a hűtlen kezelés és az okirat-hamisítás alapos gyanúja is.
Az Országos Rendőr-főkapitányság azt közölte, a rendőrség nem indított nyomozást.
Schaffhauser Franz, az intézet rektora közleményben reagált a levélre. Azt írta: az intézmény teljes dolgozói köre visszautasítja a vádakat, amelyekről a menedzsment szerdán értesült a sajtóból.
A Pető Intézet vezetése csütörtökön belső vizsgálatot kezdeményezett és áll elébe a külső vizsgálatnak – közölte a rektor, aki kiemelte, hogy az intézmény Magyar Örökség- és Prima-díjas.
Schaffhauser Franz emlékeztetett arra: az intézetben dolgozó konduktorok csaknem ötszáz embert gondoznak naponta. Érthetetlennek nevezte, hogy a levél aláírói “az intézet kétségbeesett dolgozóinak egy csoportjaként” nevezték meg magukat, és kibújnak a felelősség alól.
Az Együtt-PM a minisztertől kérdez
Megszólalt az ügyben az Együtt-PM is. Szabó Tímea, a választási szövetség elnökségi tagja szerint “maffiózók vezethetik” az intézményt, ami a csőd szélén áll, a menedzsment pedig nem végzi a dolgát.
A független képviselő hozzátette, arról sincs hír, hogy a korábban megígért kiegészítő normatíva megérkezett-e a Pető Intézethez, ahogy arra sem utal semmi, hogy a két hónapja bejelentett államosítás végbemegy-e.
Kijelentette: véleményük szerint az államosítást nem is lehetne végrehajtani. Indoklásként azt mondta, ha a Pető Intézetből köznevelési intézmény lesz, akkor nem tudják fenntartani, ha pedig egészségügyi, akkor le kell mondaniuk az úgynevezett Pető-módszerről, mert az nem számít egészségügyi technológiának. Megjegyezte, az államosítás a pályázati lehetőségektől is elvágná az intézetet.
A képviselő bejelentette, írásbeli kérdést nyújtott be az ügyben Balog Zoltán emberierőforrás-miniszternek.