Ami történt az gyalázatos, Európában nem fordult elő az, hogy egy kormányzópárt szűkíti az Alkotmánybíróság hatáskörét, mert nem tetszik annak az egyik ítélete – jelentette ki kovács László, a műsorban. Egy ellenzéknek ahhoz, hogy megállítsa a kormányt, két eszköze van: az egyik az alkotmánybíróság, a másik a népszavazás. Miért volt fontos a 300 forintos vizitdíj esetén, és miért nem az a magánnyugdíjpénztárak államosításakor? – tette fel a kérdést a szocialista politikus.
Kovács László azt mondta: meg lenne lepve, ha Schmitt Pál felemelné a szavát azért, ami az Alkotmánybíróság körül történik. Emlékeztetett: a köztársasági elnök korábban azt mondta, nem ellensúly akar lenni a rendszerben, hanem gyorsítani akarja a törvénykezést, ami az MSZP alelnöke szerint teljes félreértése az államfői szerepnek.
Nem tesznek le a népszavazási kezdeményezésről – szögezte le Kovács László, aki elismerte, persze felmerül a kérdés, hogy akkor mit csinálnak. Nem fogunk Molotov-koktélokat dobálni – tette egyértelművé.
Civilszervezeteket és volt közéleti személyiségeket keresnek fel – mondta Kovács László, aki nem zárta ki, hogy Sólyom Lászlóhoz fordulnak, akinek a tevékenységében szerinte voltak kifogásolnivalók, de az alkotmányosság felett kétségtelenül őrködött.
Orbán Viktor politikai pályafutását azzal kezdte, hogy kiállt az alkotmányosság mellett, most ennek az ellenkezőjét csinálja vélte az MSZP alelnöke.