A tömeges levélkiküldés területén nem újdonság a folyamat kiszervezése és automatizálása. Bankok, biztosítok, közüzemi cégek és más nagyvállatok egyszerre akár több ezer üzleti levelet, számlát, csekket, felszólítást küldenek ki. Ezek általában „levélgyárakban” készülnek, ahol ipari nyomtatók és borítékoló berendezések segítségével „szalagon” történik a gyártás.
A Hibridlevél abban hozott újítást, hogy az automatizált kiküldés már akár napi egy levél esetében is lehetséges. Így a kisebb cégek, egyéni vállalkozók számára is elérhető a szolgáltatás.
„A fejlesztés során kulcskérdés volt számunkra, hogy miként lehet gazdaságossá tenni az 5 ezer darab alatti kiküldést. A kisebb tételek legyártásának ugyanis magas volt az élőmunka-igénye. Ezt úgy hidaltuk át, hogy sztenderdizáltuk és automatizáltuk a teljes folyamatot. Az volt a célunk, hogy az ügyfeleknek ne kelljen helyben nyomtatnia és kézzel borítékolnia a leveleket, illetve ne kelljen a postára menniük.
A megoldásunkkal elég, hogy ha az elektronikus dokumentumokat a helyi nyomtató helyett a Hibridlevél kiszolgálójára küldik el, és ezután az üzemünk végzi a fizikai előállítást. Ezzel jelentős erőforrást – időt és költséget – spórolhatnak meg a vállalkozások” – magyarázta Lénárt Balázs fejlesztési vezető.
„Amikor elkezdtük a fejlesztést, akkor három európai országban láttunk hasonló megoldást: az Egyesült Királyságban, Franciaországban és Olaszországban. Mi tavaly szeptemberben indítottuk el ezt a szolgáltatást, és úgy látjuk, hogy a kelet-közép-európai régióban csak most kezd beindulni ez a piac” – tette hozzá Lénárt Balázs, aki elárulta, hogy a középtávú terveik között szerepel, hogy regionális szereplővé váljanak.