A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége (FIVOSZ) összegyűjtötte, hogy szerintük melyek a leggyakoribb kifogások a „jó lenne vállalkozni, de…” témakörben. Tippek a jövő vállalkozóinak, akik lehet, hogy most még az iskolapadot koptatják, vagy első munkahelyükön álmodoznak arról, hogy sikeres startupot indítanak.
„Van egy csomó ötletem, de nem tudom, hogy melyiket válasszam?”
Azt, amiért éjjel-nappal, éveken át képes vagy tenni, ami igazán motivál. Azt az ötletet váltsd valóra, amelyre kételyek nélkül ki tudod jelenteni, hogy imádod és hiszel benne. Tipp: Ne vessz el a „csomó ötlet” között, ezek közül válassz egyet, és csak azzal foglalkozz!
„Pályázatra várok”
Szerinted a Google, a Facebook vagy az Apple pályázati pénzből indult? A pályázati lehetőségekre „csupán” kiegészítő forrásként érdemes tekinteni, de nem szabad, hogy kizárólag ezekre építsd a vállalkozásod.
Gondold végig, hogy mennyire más hozzáállás, üzleti terv szükséges ahhoz, hogy a piacon, a kiélezett versenyben meg tud állni a helyed, és ahhoz, hogy az adott uniós vagy állami forrásra megfelelő legyen a beadott anyagod. Ha a pályázati támogatástól függ, hogy vállalkozol-e vagy sem, akkor nem valószínű, hogy a céged hosszú életű lesz.
Fotó: Shutterstock
„Nincs kapcsolatrendszerem”
Ismered a Google-t? Keresd ki annak a top 50 cégnek a nevét, amelyeknek a jövőben szeretnél eladni, hívd fel az információs számukat, és érdeklődj, hogy miként lehet a látóterükbe kerülni, hol lehet velük találkozni. Tipp: Be akarsz jutni? Így játszd ki a titkárnőt!
A kapcsolatépítésben fontos szerepe van az üzleti találkozóknak, konferenciáknak és a képzéseknek is. Ha tényleg vállalkozni akarsz, akkor ne a kifogásokat, hanem a megoldásokat keresd. Bővítsd a tudásod, tanulj a sikeres vállalkozóktól és más szakértőktől. Ezekben sokat segíthet az is, ha Fivosz-taggá válsz, így például segítséget kaphatsz a jogi és adótanácsadás területén, valamint a rendezvényeken túl a mentorprogramban is részt vehetsz.