KÜLÖNÖS FIGYELEM. Egy társaság eredményességének vizsgálata során sokszor merül fel az EBITDA kifejezés, amelyet gyakran nagyobb befektetői figyelem övez, mint az eredménykimutatás alsó sorában szereplő nettó eredmény értékét. Az EBITDA a vállalat által megtermelt, kamat- és adófizetés, illetve amortizáció nélkül számított eredmény (Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization).
ÖSSZEHASONLÍTHATÓSÁG. Az EBITDA használata különösen célszerű különböző társaságok és szektorok összehasonlításakor, mivel nem függ a nettó eredményt számottevően befolyásoló finanszírozási, számviteli politikai, illetve adózási kérdésektől, hanem magának a tevékenységnek az eredményességét tükrözi.
TERHELHETŐSÉG. Az EBITDA kiszámításának legegyszerűbb módja, ha az üzemi eredményt megnöveljük az amortizáció értékével. Ez gyakran eltér a társaság által megadottól, mivel az alapvetően a menedzsment döntéseinek támogatására szolgáló egyes tételeket még az üzemi szinten kiszűrő értéken tükrözi. A mutató jelzi, hogy az adott társaság mekkora mértékű tőke- és hiteloldali finanszírozást bír el.
MARGIN. Az EBITDA margin a mutatónak az árbevételhez mért arányát fejezi ki, s a működés hatékonyságára utal. Egy részvény árfolyamának értékelésekor használatos mutató az EV/EBITDA, amely azt mutatja meg, hogy a teljes cégérték hányszorosan haladja meg a tulajdonosok és hitelezők rendelkezésére álló eredményt, vagyis az EBITDA-értéket.