A 46 éves asszony szerdán vesztette életét a kezelést követően, halálának oka vérmérgezés volt. A módszert feltételezett rákellenes hatása miatt tesztelik, de ebben az esetben kozmetikai célból alkalmazták. Az eset miatt aggályok merültek föl, hiszen a városban számos klinika kínál különböző kockázatos beavatkozásokat. Ko Wing-man egészségügyi államtitkár csütörtökön azt ígérte, hogy minden állami és magántulajdonban lévő intézményben felülvizsgálják, illetve szigorítják majd az érvényben lévő szabályozást.
Az egészségügyi hatóságok vizsgálatot indítanak az halálos kimenetelű procedúrát végző orvos ellen, és utánanéznek, hogy a kérdéses beavatkozás szerepelt-e a hivatalos nyilvántartásban. A négy érintett páciens szervezetében egy rendkívül veszélyes, Mycobacterium abscessus nevű kórokozót is találtak, amely ellenáll az antibiotikumoknak. A kórházban kezeltek közül egy 64 éves nő kritikus, egy 56 esztendős hölgy súlyos állapotban van, míg egy 59 éves beteget sikerült stabilizálni. Ők azon 44 kliens közé tartoznak, akik alávetették magukat a közel másfél millió forintnak megfelelő összegbe kerülő eljárásnak a klinikalánc valamelyik intézményében.
A DC-CIK néven ismert beavatkozás a vér laboratóriumi “sűrítésén és feldolgozásán” alapul, amelyet visszainjekcióznak a páciens testébe. Eredetileg olyan rákos betegek túlélésének esélyét szolgálta volna, akik műtéten, illetve kemo- vagy sugárterápián estek át. A távol-keleti szépségklinikák úgy ajánlják a lehetőséget, mint fiatalító kezelést, amely fehérebb bőrt, szűkebb pórusokat és erősebb immunrendszert eredményez – ám ezek közül egyik hatás sem bizonyított – írja cikkében a Házipatika.