December 16-án lejár az a három év, ami előzetes letartóztatásban tölthető, ezért kiengedik a sajtóban csak Bróker Marcsiként emlegetett D. Sándornét – értesült a Népszava. A lapnak az ügyet tárgyaló Szolnoki Törvényszék azt írta, hogy a letartóztatás a „törvényi maximum elérése miatt” szűnik meg.
A bíróság arról is tájékoztatta a Népszavát, hogy eddig „nem érkezett ügyészi indítvány arra vonatkozóan, hogy a Szolnoki Törvényszék más kényszerintézkedést (bűnügyi felügyeletet) rendeljen el” a vádlottal szemben. Ez azt jelenti, hogy a kiengedés után sem házi őrizetre, sem lakhelyelhagyási tilalomra nem kell számítania D. Sándornénak, és nem kell nyomkövetőt sem viselnie. Ez azért érdekes, hívja fel a figyelmet a lap, mert Bróker Marcsit 1,5 év bujkálás után a közép-amerikai Belize-ből hozták haza nemzetközi elfogatóparanccsal. Azt azonban hozzátette a bíróság, hogy a következő két hétben még érkezhet bűnügyi felügyelettel kapcsolatos indítvány.
A Népszava felidézi, hogy a Kun-Mediátor Kft. egykori vezetője ellen 767 rendbeli üzletszerűen elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt emeltek vádat. A vádirat szerint a Kun-Mediátor papíron utazási irodát üzemeltetett, valójában tiltott betétgyűjtést folytatott, azonban miközben ügyfelek azt hihették, hogy betétekbe, értékpapírokba kerül a pénzük, ez nem történt meg.
A tényleges kárösszeg a vádiratban szereplő 12 milliárd forintnál is nagyobb lehet, mert sokan nem jelentkeztek károsultként. A sértettek között van, akit 100 ezer forintos kár ért, van, akit több száz millió forintos.
Az eljárás nagyon lassan halad, főleg azért, mert az ügyészség 234 tanú kihallgatására és további csaknem 500 tanú nyomozás során tett vallomásának felolvasására tett indítványt. A 197 beidézett tanú közül 133-an jelentek csak meg. A Népszavának Dobrossy István ügyvéd elmondta, hogy több olyan ügyfele van, akit csak ezekben a hetekben hallgattak meg, ezért szerinte 2020 közepe előtt aligha lesz elsőfokú ítélet az ügyben.
Kiemelt kép: MTI/Mészáros János