“Dörner György szerintem nagyszerű színész. Értékválasztását tiszteletben tartom, mint mindenkiét, politikai álláspontjával nem értek egyet. De miért van az, hogy a szoclib művészértelmiségiek gyakran gyalázatos politikai nézetei sem befolyásolja a művészi megítélésüket, egy magát nemzeti elkötelezettségű alkotónak tartó ember esetében viszont a (joggal vitatható, esetleg akár elfogadhatatlan) politikai nézetei miatt tulajdonképpen magát a művészi tevékenységét is abba kéne hagynia?” – tette fel a kérdést Deutsch Tamás a Twitteren.
Az európai parlamenti képviselő vasárnapi bejegyzésében úgy fogalmazott: “Mi lenne a XX. századi magyar kultúrával, hogyan nézne ki, mennyivel lenne szegényebb, ha a temérdek, rettenetes kommunista nézetekkel “megáldott” művész nem alkothatott volna, nem vezethetett volna művészeti intézményeket, mert szarházi kommunista volt?”
Dörner György színművészt múlt csütörtökön nevezte ki a fővárosi Új Színház élére február elsejei hatállyal Tarlós István főpolgármester. Az intendánsi teendőket februártól Csurka István látja el, a főrendező pedig Pozsgai Zsolt lesz.
Az MTI-nek adott interjúban kedden Dörner György elmondta, a kinevezése által keltett erőteljes negatív visszhang – a tiltakozások, az aláírásgyűjtés, a meghirdetett demonstráció – nem bizonytalanította el, eszében sincs visszalépni. “Elgondolkodtatni elgondolkodtatott, elbizonytalanítani semmiképpen sem” – fogalmazott Dörner György, megjegyezve: jogukban áll tiltakozni ellene, ő is számtalanszor protestált már, de attól még nem biztos, hogy az ellenzett koncepció rossz.
“A színház lényege az, hogy érdekes legyen. Magyarországon pedig az a legérdekesebb, ami a mi sorsunkat érinti” – mutatott rá, hozzátéve: “nekünk, magyaroknak a világ problémáit elsősorban a saját szemüvegünkön át kell nézni”. “A színház lényege is a politizálás, ha más nem, a kultúrpolitizálás” – fogalmazott, hangsúlyozva: “a kultúra eszközeivel egy területnek szeretnék helyet adni a fővárosban, amely nem talál hazára”.