A modern építészetben ma már jórészt minden lehetséges, az ötleteknek pedig csak a pénztárcák vastagsága, vagy épp az építésügyi hatóságok szabnak határt. Ki ne akarna például olyan házat, amit egyszerűen megforgathat a tengelye körül néhány fokkal, ha újra érezni akarja a nappaliból néhány perce kiosont napsugarakat?
Mai válogatásunkban hat olyan épületet mutatunk be, amivel ez lehetséges.
A Villa Girasola (Napraforgó-villa), az olasz Angelo Invernizzi 1929 és 1935 közt épített, Veronában álló lakóháza
Az elektromos redőnyöket és az Ettore Fagioli tervezte csodás belső tereket felvonultató, L alakú, kétszintes ház egy óriási, 44 méter átmérőjű tányéron fekszik, amit két dízelmotor másodpercenként 4 milliméteres sebességgel képes mozgatni.
A Németországban álló, Rolf Disch tervezte három Heliotrope (Breisgau, 1994; Offenburg, 1994; Hilpolstein, 1995) – ezek voltak az elsők, melyek a geotermikus fűtési rendszernek és a napenergiát hasznosító paneleknek több energiát termeltek, mint amennyit elhasználtak.
Al és Janet Johnstone a kaliforniai La Mesa fölé emelkedő otthona, mely egy fordulatot akár 33 perc alatt is képes megtenni
A világ első forgó toronyháza, a brazíliai Curitiba ötven méter magas Suite Vollardja, Bruno de Franco 2001-ben átadott épülete.
A lakások egy óra alatt tesznek meg egy teljes fordulatot.
Az Új-Dél-Wales szívében álló Everingham Rotating House, Luke Everingham saját családja számára tíz évvel ezelőtt épített háza
A 24 méteres átmérőjű ház 30-120 perc alatt tesz meg egy kört a tengelye körül.