Több hasonló levél is kalapács alá kerül az aukción, ezek – beleértve az Erzsébet által aláírt négy üzenetet is – ismeretlenek voltak a történészek és életrajzírók előtt. A dokumentumok címzettje Sir Ralph Sadler, aki 1584-1585-ben I. Mária őrzésével volt megbízva.
A levelek az 1955-ben elhunyt Lord Hesketh árverésre váró könyv- és kéziratgyűjteményéhez tartoznak, a Sotheby’s 8-10 millió fontot remél a keddi aukciótól.
A legmagasabb áron John James Audubon ornitológus Birds of America című könyve kelhet el. A Hesketh-példány egyike a magánkézben lévő 11 fennmaradt darabnak. Értéke 4-6 millió font lehet. A Birds of America egy másik, kézzel színezett példánya 2000-ben nyomtatott könyvek esetében rekordot jelentő, 8,8 millió fontért kelt el a rivális Christie’s árverésén.
A Sotheby’s magángyűjtők érdeklődésére számít, de a Máriáról szóló levelek iránt intézmények is harcba szállhatnak. A levelek közül talán a legérdekesebb az, amelyet Erzsébet 1584. október 31-én írt. Ebben a királynő bírálatokat fogalmaz meg riválisával és rokonával szemben, ezeket szándéka szerint meg is kellett mutatni vagy fel kellett olvasni Stuart Máriának. A skót királynőről szóló levelek között van olyan is, amelyet Lord Burghley, Erzsébet minisztere, illetve Francis Walsingham, a királynő tanácsadója írt.
Az árverésen William Shakespeare összegyűjtött műveinek első – 1623-as – kiadása – The First Folio – is kalapács alá kerül.
Ezt a kötetet az egyik legjelentősebbként tartják számon a brit irodalomtörténetben. Ma már csak 21 van belőle magánkézben. Leütés ára 1-1,5 millió font környékén lehet.