Egy otthon okosítása több módon is megoldható: haladhatunk egészen kis lépésekben, a meglévő infrastruktúra bolygatása nélkül, de egy felújítás alkalmával is modernizálhatunk, illetve építkezés esetén máreleve tervezhetünk olyan eszközökkel, melyek hasznos biztonsági és kényelmi funkciókkal ruházzák fel életterünket.
A legegyszerűbb lehetőségek között ott vannak a különböző, okostelefonról és távolról is vezérelhető izzók, a hagyományos fali csatlakozókba bedugható, szintén vezérelhető és automatizálható okosaljzatok, egy modernebb okostermosztáttal akár a kezünkből és messziről is vezérelhető a fűtés, sőt külön beszerezhető kiegészítőkkel akár az is megoldható, hogy egy – a vezeték nélküli hálózatunkra még nem kapcsolódó – légkondicionálót programozzunk be vagy vezéreljünk távolról.
És ez nemcsak arra vonatkozik, hogy olyan termosztátot és légkondit veszünk, ami képes kapcsolódni a wifire és okostelefonos alkalmazással is vezérelhető, hanem például arra is, hogy építéskor vagy felújításkor olyan csatlakozókat és kapcsolókat telepítünk az otthonunk minden pontjára, melyek már egy nagyobb okosotthon-rendszer részei. Ilyen tervekhez lehetnek ideálisak a Wisermegoldásai, amelyek a valamivel komolyabb szint ellenére is egyszerűen beköthetők és alkalmazhatók, ráadásul olyan eszközökről van szó, amik a hagyományos működést párosítják az okosfunkciókkal.
Az intelligens csatlakozóaljzat elsőre például hagyományos konnektornak tűnik, de valójában csatlakozik egy központi egységhez és egy alkalmazáson keresztül ütemezhető,időzíthető, vagy akár automatizálható a működése. Hosszabb távollét esetén például pár érintéssel megoldható, hogy az aljzatra dugott állólámpa adott időközönként felkapcsoljon, kívülről azt a látszatot keltve, mintha valaki éppen otthon tartózkodna. Ugyanez működik a Wiserintelligens kapcsolójával is, amit megérintve hagyományos módon fel- és lekapcsolható a világítás, ugyanakkor alkalmazásból is vezérelhetővagy automatikusan végrehajtja a világítás be- vagy kikapcsolását egy adott körülményre vagyeseményre reagálva. Utóbbi lehet például, hogy a bejáratnál elhelyezett,extra vezeték nélküli kapcsolót megérintve távozáskor a házban lekapcsolunk minden csatlakoztatott fényforrást. Egy ugyanilyen eszközt ráadásul elhelyezhetünk az ágyunk mellett is, hogy akár a telefon elővétele nélkül, egyetlen érintéssel kapcsoljunk le minden égve hagyott lámpát elalvás előtt.
A komfortvezérlő ráadásul elérhető mozgásérzékelős változatban is: a kapcsoló érzékelheti, ha éjszaka elhaladunk előtte a mosdóba menet, automatikusan felkapcsolva a világítást, méghozzá az általunk korábban meghatározott, nem túl éles fényerővel.
A komfortvezérlőkből ráadásul létezik olyan típus is, amivel távolról vezérelhető egy redőny vagy egy árnyékoló, továbbá itt is adott a lehetőség, hogy adott körülményre vagy eseményre automatikusan módosuljon a redőny helyzete. A Wiserrendszer különböző eszközei pedig akár csoportosan is vezérelhetők,így például a filmnézős hangulatot beállítva a redőnyök szépen leereszkednek, a fények pedig elhalványulnak, hogy minden ideális legyen a szórakozáshoz. Ezen funkciók ráadásul fali vagy mennyezeti dobozban elhelyezett mikromodulok segítségével is elérhetők.
Emellett alkalmazhatunk hőmérséklet- és páraérzékelőt, amivel bármikor ellenőrizhető otthonunk állapota, sőt a Wisernek van olyan megoldása is, ami felismeri a nyitott és bezárt ablakokat és ajtókat, sőt a vízszivárgás-érzékelő arra is tud figyelmeztetni, ha a pincében, a konyhában, a fürdőszobában olyan mennyiségű víz jelent meg, ami már beavatkozást igényel részünkről.
Az említett eszközök ugyan már tényleg komolyabb szintet képviselnek, mint amikor veszünk néhány okosizzót, és a telepítésük is bonyolultabb valamivel, mint egy körte becsavarása a foglalatba, de építkezéskor vagy felújításkor(mikor a hasonló eszközük jó eséllyel amúgy is cserélődnének) mindenképpen érdemes elgondolkodni az alkalmazásukon. Egy jól átgondolt rendszerrel ugyanis nemcsak kényelmesebbé, de egyben biztonságosabbá tehetjük az életünket, arról nem is beszélve, hogy a jól beállított és elhelyezett eszközökkel hosszú távon akár még energiát is spórolhatunk.