Tech

Lassan boltokba kerülnek a hajlékony, hajtogatható kijelzők

A hajlított kijelzős kütyük után hamarosan támadnak majd az első hajlékony készülékek is.

Az elmúlt hónapokban a nagyobb gyártók már mind bemutatták első ívelt kijelzős okostelefonjaikat és televíziós készülékeiket, melyek közös vonása, hogy már kaphatóak a kereskedelmi forgalomban, de még nem hajlékonyak, hanem gyárilag egy bizonyos ívre vannak behajlítva. Azonban, ha minden jól megy, akkor nemsokára felbukkanhatnak a boltokban az első valóban hajlítható kijelzős termékek.

Az LG tavaly júliusban rukkolt elő egy 18 colos képátlójú, lazán hajlítgatható és akár fel is tekerhető OLED kijelzővel, melynek felbontása azonban még csak 1200×810 pixel volt. A Semiconductor Energy Laboratory (SEL) a Japánban novemberben megrendezett Display Innovation 2014 szakkiállításon viszont már egy olyan 8,7 colos képátlójú Super AMOLED érintőkijelzőt demózott, melynek felbontása 1920×1080 pixel. A Full HD panel pixelsűrűsége nem kevesebb mint 254 ppi, vagyis a képminőség immár teljesen rendben van. Az összehajtogatható kijelző minimális rádiusza 2-4 milliméter, és a gyártó szerint minden további nélkül akár 100 ezer hajlítást is képes elviselni.

 

A prototípusok tehát már jó ideje tesztelés alatt állnak, a legfrissebb híradások pedig arról szólnak, hogy az LG várhatóan idén júliusban kezdi majd meg első flexibilis P-OLED kijelzőjének sorozatgyártását. A boltokat viszont még ezt követően sem kell azonnal megrohamozni, ugyanis az első szabadon hajlítható, illetve akár fel is tekerhető első okostelefonok például várhatóan csak 2017-ben debütálnak majd a kereskedelmi forgalomban. Az LG második generációs íveltkijelzős okostelefonja, a G Flex2 viszont már heteken belül kapható lesz a boltokban – az elődről készített részletes tesztünk itt olvasható. A tévégyártók a legutóbbi IFA szakkiállításon demózták első hajlékony modelljeiket, mi pedig legutóbb az egyik legjobb íveltkijelzős 4K televíziót fogtuk vallatóra.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik