Az oroszokra kivetett amerikai szankciók következtében a Mol már az év elején jelezte, hogy megállapodott Gazpromnyefttel a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) orosz tulajdonrészének átvételéről, az ügy végére azonban még nem került pont.
A vállalat összesen 241 milliárd forintot fordítana osztalékra, döntését pedig a 2025-ös eredmények, az erős mérleg és a bizonytalan piaci környezet figyelembevételével indokolja.