Fazekas Géza, a főügyészség szóvivője arról tájékoztatott, hogy H. Gábort – aki már eddig is gyanúsítottja volt az ügynek – júniusban egyszer már előzetes letartóztatásba helyezték, de akkor a Fővárosi Bíróság úgy ítélte meg, hogy elegendő vele szemben a lakhelyelhagyási tilalom. A korábbi futballista mostani őrizetbe vételére azért volt szükség, mert újabb bűncselekmények megalapozott gyanúja merült fel vele szemben.
Fazekas hozzátette, Sütő Lászlót – egyetlen S. László van jelenleg a Vasa-Híd keretében, így kizárásos alapon csak Sütő lehet az – ugyancsak azért állították elő, mert bűncselekmény gyanúja merült fel vele szemben.
“S. Lászlót gyanúsítottként hallgatták ki; nem élt panasszal sem az őrizet, sem a gyanúsítás ellen” – mondta Fazekas Géza, aki hozzátette, S. László kihallgatása jelenleg is folyik, s mint megjegyezte, “ez azt jelenti, hogy vallomást tesz”.
A labdarúgót három rendbeli, gazdálkodó szervezet dolgozója által kötelességszegéssel, üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntettével gyanúsítják.
Fazekas Géza elmondta: H. Gábor az őrizet és a gyanúsítás ellen is panaszt tett, valamint megtagadta a vallomástételt. Őt a korábbi bűncselekményéhez képest további “négy meccs manipulációjában való részvétel kapcsán” gyanúsította meg a főügyészség – közölte a szóvivő, hozzátéve: a négy meccs magyar bajnoki mérkőzés volt.
Mint mondta, ehhez kapcsolódóan két rendbeli, folytatólagosan elkövetett, gazdálkodó szervezet dolgozója kötelességének megszegésére irányuló vesztegetés bűntettével gyanúsítják.
Fazekas Géza azt is közölte: A. Attilát, az NB II-es Kozármisleny szombaton őrizetbe vett labdarúgóját szabadlábra helyezték. Azért szüntették meg az őrizetét, mert az ügyészség szerint a továbbiakban nem állnak fenn a kényszerintézkedések feltételei.
Szombaton az NB II-es Kozármisleny játékosát, A. Attilát vették őrizetbe, a labdarúgó pedig vasárnap vallomást tett, melyben elárulta, 2009. április 21-én, a Honvéd-Siófok Magyar Kupa elődöntő előtt, a Siófok labdarúgójaként, a “sporttörvényben és a munkaszerződésben leírt kötelességeit megszegve” kapcsolatba lépett és megállapodott a német bundabotrány központi figurájával.
Megállapodásuk arról szólt, hogy a labdarúgó, eddig még be nem azonosított játékostársai segítségével, az általa kért összesen 15-20 ezer euró ellenében a külföldi bűntársai által tervezett fogadásnak megfelelően befolyásolja a mérkőzés eredményét.
A túl nagy kockázat miatt az elkövetői kör végül mégsem fogadott a mérkőzésre, így a pénzt sem fizették ki a játékosnak.