Brazília-Koreai NDK 2-1

Johannesburg, Ellis Park Stadion, 62000 néző.

Összefoglaló: Az első félidőt a brazilok nyomták meg jobban, azonban nem találtak fogást ellenfelükön, míg a koreaiak kontratámadásokra rendezkedtek be.

Gól nélküli első játékrész után Maicon törte meg a jeget, aki igen kiszorított helyzetben lőtt a rosszul helyezkedő Myong Guk hálójába.

Nem sokkal később Robinho adott forintos labdát Elanónak, beindult a brazil gépezet – ekkor az volt a kérdés mennyinél áll meg a selecao. Ehhez képest a Koreai NDK játékosai hajráztak jobban, Yun Nam okos gólja révén pedig a szépítés is összejött, egyenlíteni azonban már nem sikerült.

Honfitársunk, Kassai Viktor kifogástalanul vezette a mérkőzést, csak onnan tűnt fel, hogy a pályán van, hogy tudtuk, ő a mérkőzés játékvezetője.

Eredmény:
Brazília – Koreai NDK 2-1 (maicon 55., Elano 72. ill. Yun Nam 89.)

A szépítő gól:

91. PERC: Kassai Viktor ezúttal sem teketóriázott sokat és véget vetett a mérkőzésnek.

Elano és a szurkolók öröme:

89. PERC: Yun Nam lépett be a tizenhatoson belülre, egy lövőcsellel becsapta Julio Cesart és a kapuba bombázott, 2-1!

Ismét Luis Fabiano.

86. PERC: Juan mentett az utolsó pillanatban Tae Se elől, a koreai támadó már épp lövésre lendítette a lábát a tizenhatoson belül. A szögletet a védők kivágták.

Kum Il jön be In Guk helyett.

80. PERC: Nilmar ha már beállt, kapura is lőtt, a hálóőr a helyén volt.

CSERE 78’
Brazília
Kaká le, Nilmar be.

78. PERC: Robinho lőtt jó 20 méterről, a labda azonban mellé szállt.

SZÖGLET 75’
Brazília
Robinho kisszögletét láthattuk.
CSERE 73’
Brazília
Dani Alves váltja Elanót.

72. PERC: Robinho adott egy gyönyörű és precíz passzta védők mögé melyre Elano érkezett menetrendszerűen és egyből a kapuba lőtt, 2-0!

Maicon gólja:

65. PERC: 17-6 a kapuralövési arány és itt nem a 17 a meglepő.

64. PERC: mit hagyott ki Luis Fabiano: nagyszerű labdát kapott, pazarul maga elé is tette de 11 méterről csúnyán fölé bombázott.

61. PERC: Bastosnak fantasztikus ballába van, ezúttal is tesztelte a kapust.

55. PERC: Maicon futott egy lepattanó labdáért a jobb szélen, majd váratlanul, az alapvonaltól egy méterre erőből kapura lőtt, a kapus nem számított rá így a labda a hálóban kötött ki. Ami a legszebb az egészben, ez tudatos mozdulat volt az Inter braziljától!

GÓÓÓL 55’
Maicon, Brazília
Kiszorított helyzetből lőtt a hosszúba.
SZÖGLET 54’
Koreai NDK
Jobbról jött a szöglet, Juan mentett.

53. PERC: Robinho lőtt kapura, az erős löket épphogy mellé ment.

SZÖGLET 53’
Brazília
Balról jött a sarokrúgás.

51. PERC: A pontrúgáshoz Bastos és Elano állt oda, előbbi szánta el magát lövésre, a labda sebesen szállt el a kapu mellett, volt benne ráció.

SZABADRÚGÁS 50’
Brazília
Kakát vágták fel ígéretes helyen.

A koreai fal:

47. PERC: Luis Fabiano kapott remek indítást, az már más kérdés, hogy nem tudta levenni.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Brazília
Megy a második félidő.

Félidő: Brazília magabiztosan kezdte a mérkőzést, sorra alakította ki a lövőhelyzeteket, azonban az észak-koreai fal miatt rendre távolról próbálkoztak a dél-amerikai – kevés sikerrel.

Az ázsiai csapat rendkívül jól védekezik, emellett a kontralehetőség is benne van az együttesben, így a braziloknak oda kell figyelniük, ha nem akarják megégetni magukat. ami szembetűnő, hogy kaká nagyon nincs formában, eddig szinte csak rossz döntése volt, pedig ha csak egy kicsit jobban összpontosít, már a második percben betalálhatott volna.

46. PERC: Csak pár másodperc volt a hosszabbítás, az állás a félidőben 0-0.

45. PERC: bastos lépett be a tizenhatoson belülre, a lövése azonban elszállt keresztbe a kapu előtt.

Tae Se örömkönnyei:

SZÖGLET 43’
Felszabadítottak a védők.
LES 40’
Koreai NDK
Tae Se futott lesre.

40. PERC: Nincs könnyű helyzetben Brazília, ellenfelük rendkívül összeszedetten játszik, betűről betűre betartva az edzői utasításokat.

32. PERC: Tae Se nevét úgy tűni kmegjegyezhetjük, nem tűnik elveszettnek a brazil védők között, az előző szögletet is ő harcolta ki.

32. PERC: Nam Chol kapott egy visszagurított labdát azonban gyengén mellé lőtt.

SZÖGLET 31’
Koreai NDK
Jobbról jön a korner.
SZÖGLET 28’
Brazília
Maicon lövését tolta szögletre a kapus.

22. PERC: Ilyet sem látunk mindig: Kaká passzolt a szélre, ahol senki nem állt, így koreai bedobás jön…

21. PERC: robinho kapott labdát a tizenhatoson belül, majd laposan lőtt kapura, a hálóőr azonban a helyén volt.

A vébé magyarjai:

16. PERC: A koreaiak is próbálkoznak, gyors egymásutánban két lövést eresztettek kapura, az első elhalt egy blokkban míg a második fölé ment.

13. PERC: pörög a meccs! Most maicon középre lőtt labdája után Elano tette kapura a játékszert, Myong Guk kapus védett magabiztosan.

11. Tae Se cselezte be magát a tizenhatoson belülre és lövésig jutott, Julio Cesar fogta a laposan középre tartó löketet.

10. PERC: Bastos is bemutatkozott egy lövéssel, elment a kapu előtt keresztbe. Az már most látszik, hogy a brazilok sok távoli lövéssel próbálkoznak. Csak nem látták Green potyáját?

7. PERC: Robinho még ugyanebben a percben középről próbálkozhatott, azonban ugyanúgy járt mint csapattársa.

7. PERC: Elano próbálkozott lövéssel jó 18 méterről, azonban mellé és fölé is ment.

2. PERC: Robinho fűzött be három védőt a bal szélen, Kakához passzolt, a Real Madrid játékosát azonban szerelték a tizenhatoson belül.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Koreai NDK
Útjára indult a Jubilani.

Szép jelenet és még nem is megy a meccs: az egyik koreai játékos, Tae Se elpityeredett a meghatottságtól.

A játékosok a pályán, épp a dallamos brazil himnusz szól.

Brazília: Julio Cesar – Bastos, Juan, Lúcio, Maicon – Gilberto Silva – Felipe Melo, Elano – Kaká, Robinho – Lius Fabiano
Szövetségi kapitány: Dunga

Koreai NDK: Myong Guk – Kwang Chon, Nam Chol, Chol Jin, Jong Hyok – Jun Il – Yun Nam, In Guk – Yong Hak, Yong Jo – Tae Se
Szövetségi kapitány: Kim Jong Hun

Brazília mindig, minden tornára esélyesként utazik, ahol a focilabda játssza a főszerepet – nincs ez most sem másként. Szambaország lakói bivalyerős kerettel utaztak Dél-Afrikába még úgy is, hogy Pato és Ronaldinho is csak a lelátóról követheti az eseményeket, mivel Dunga nem nevezte őket a 23-as keretbe.

Ugyanakkor Észak-Korea, pardon, a Koreai NDK igazi sötét ló. A csoportjából második helyen kijutó ázsiai együttes a hírek szerint kilenc hónapja együtt készül a tornára, vagyis Kim Jong Hun minden bizonnyal felkészítette játékosait, hogy mi lehet a leendő csoportellenfelek ellen az ellenszer. Az együttes egyszer már szerepelt a világbajnokságon 1966-ban.

A találkozóra a johannesburgi Ellis Park Stadionban kerül sor, a sípot pedig honfitársunk, Kassai Viktor fújja majd. A magyar játékvezető 2003. óta dirigál meccseket a FIFA égisze alatt, negyedik bíróként részt vett a 2008-as Eb-n, illetve vezetett mérkőzést az azévi olimpiai játékokon is. Érdekesség, hogy Kassai mind a két együttessel találkozott már a pályán, igaz U20-as világbajnokságon: 2007-ben Brazília-Dél-Korea és Argentína-Koreai NDK meccseken volt a sípmester.