A reményei szerint Pádár Beáta már vasárnap megkaphatja a rövidpályás gyorskorcsolyázók női számainak főbírói szerepét a pekingi olimpián.
A magyar bíró január 31-i megérkezése óta koronavírus-fertőzés miatt tíz napig karantén hotelben volt, és még most sem nagyon engedélyezik számára, hogy másokkal találkozzon, étkezzen vagy utazzon.
Pádár Beáta az MTI-nek vasárnap délelőtt elmondta, hogy január 30-án Svájc érintésével utazott Pekingbe, hogy a női short track számok főbírójaként tevékenykedjen, de amikor 31-én megérkezett az olimpiára, a repülőtéren elvégzett PCR-tesztje pozitív eredményt hozott.
A reptéri pozitív teszt miatt a megérkezési szállodából egyből átvitték egy karanténhotelbe, ahol tíz napot töltött. Minden nap tesztelték, de sokáig pozitív Covid-teszteket adott, egyszer előfordult negatív is, másnap azonban megint pozitív lett az eredmény.
„A fertőzési adataim egyre javultak, és amikor közelített a megfelelő értékhez, kértem a Nemzetközi Korcsolyázó Szövetséget, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság orvosi bizottságának segítségével szabadítsanak ki a karanténhotelből, hiszen szeretnék dolgozni. A hotelben a civil munkámat tudtam végezni home office-ban, működtek olyan programok is, amelyek segítségével tudtam tartani a kapcsolatot a szeretteimmel, ismerőseimmel.
Ezzel együtt ez egy bezártság volt, nem ezért jöttem ide
– mondta Pádár Beáta, aki négy éve Phjongcshangban asszisztensként működött közre a rövidpályás gyorskorcsolyázóknál.
Hozzátette, hogy szerdán végre visszaköltözhetett a rendes szállodába, de azzal a feltétellel, hogy senkivel nem találkozhat, nem étkezhet és nem utazhat együtt.
„Pénteken megengedték, hogy kimenjek a short track versenyre, de nem mint főbíró, ám így is tudtam valamit segíteni. Ma, vasárnap megint kimehetek a Fővárosi Fedett Stadionba, és remélem, végre teljes munkát végezhetek. Felajánlották, hogy hazautazhatok, de ezt nem fogadtam el, én szeretnék bíráskodni.”
„Nem kaptunk gyógyszert, vitamint. Minden nap reggel feljöttek hozzám, elvégezték a PCR-tesztet, megnézték a vérem oxigénkapacitását, és megmérték a lázam. Amúgy senki nem mondott semmit, hogy mire számíthatok, mi lesz. Nem ezt várnánk az otthonunktól 7000 kilométerre”.