Ünnepnapnak indult Valentino Rossi versenye, de hatalmas bukás lett belőle

A MotoGP vasárnapi Katalán Nagydíján minden szem Valentino Rossira szegeződött. A sportág világklasszisa ugyanis pályafutása 350. versenyén száguldozott Barcelonában, hogy megszerezze karrierje kétszázadik dobogós helyezését. Rossi azonban a 16. kör második kanyarában elesett, a motor kirepült alóla, így aztán nemhogy dobogó, befejezett futam sem lett a versenyből.

Nem Rossi volt az egyetlen, aki idő előtt kiszállt, a világbajnokságot összetettben vezető Andrea Dovizioso már az első körben bukott, amikor Johann Zarco lesodorta a pályáról. Szegény Dovizioso hiába javított tíz helyet a rajt után.

A nagyágyúkkal elbánó futamot végül a francia Fabio Quartararo nyerte meg, akinek a júliusi két jerezi futam után ez volt a harmadik győzelme a szezonban. Mögötte ezúttal a Suzuki versenyzői végeztek: második helyen Joan Mir, a harmadikon pedig Alex Rins célba.

Végeredmény – MotoGP, Katalán Nagydíj

1. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 40:33.176 perc
2. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 0.928 másodperc hátrány
3. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 1.898 mp h.

Az állás 8 futam után (még 6 van hátra): 1. Quartararo 108 pont, 2. Mir 100, 3. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 90

Kiemelt kép: LLUIS GENE / AFP