Kellő mennyiségben be kell tárazni ipari szegecsekből, jó kézügyességgel kell rendelkezni, valamint szükséges némi építőipari háttér, és egy kevés rutinnal már bele is vághatunk a dologba. Arra azért mindenképpen ügyeljünk, hogy kis szórással dolgozzunk, így elkerülve a komolyabb baleseteket.
Ha arra is kíváncsiak vagyunk, hogyan lehet létrehozni egyetlen lövéssel egy jólfésült Mona Lisát, akkor ezt se hagyjuk ki:
Egy kis Mona Lisa történelem
Minden idők leghíresebb művét 1505 környékén festette a reneszánsz korszak legismertebb polihisztora. A képet számos legenda övezi, főként a modell személye és titokzatos mosolya miatt. Szinte évente bukkannak fel újabb és újabb teóriák a nőalakot, készítésének technikáját, ábrázolásmódját illetően. Ami biztos; Leonardo festette, 77 x 53 cm nagyságú a mű. Eredetileg nem kapott címet, Giorgio Vasari Leonardo da Vinci első életrajzírója nevezte el. A mona szó a madonna rövidítése, La Gioconda (melyet a festmény második vagy kapcsolódó címeként is említenek) gondtalant jelent. A művet 1911-ben Vincenzo Peruggia ellopta a Louvre-ból és csak két múlva került elő.
Ami majdnem biztos; a festmény egyik rétegeként egy férfi arckép látható, valószínűsítik, hogy Leonardo az. 2008 óta feltételezik, hogy a modell Lisa Gherardini, Francesco del Giocondo firenzei selyemkereskedő felesége. Állítólag a mű Napóleon hálószobáját is díszítette.
Ami már fikció, de mégis megkövesedett a találgatások között – Mona Lisa; Leonardo édesanyja, vagy prostituált, esetleg egy terhes hölgy lehetett. Arczsábában szenvedett, illetve fogfájása kínozta (emiatt furcsa a mosolya).