Kultúra

Patti Smith olvasott fel Krasznahorkai László New York-i könyvbemutatóján

Domenico Cippitelli / NurPhoto via AFP
Domenico Cippitelli / NurPhoto via AFP

Szerdán mutatták be New Yorkban Krasznahorkai László Herscht 07769 című regényét. A bemutatón a nagy Krasznahorkai-rajongó hírében álló, punkzenészként és íróként egyaránt kultikus Patti Smith olvasott fel a regényből – szúrta ki a HVG.

Személyesen is szeretném megköszönni Patti Smith csodálatos felolvasását a kedd esti könyvbemutatón! Ő nagyon sokunk számára egy olyan láng, mely soha nem fog kialudni. Barátsága különleges megtiszteltetés

– írja Krasznahorkai a Facebookon magyarul és angolul is.

Azt már eddig is lehetett tudni, hogy Smith szereti Krasznahorkai László könyveit: három éve például például egy kávézóban, Velencében futottak össze:

Egy kávé barátommal, Krasznahorkai Lászlóval, a Sátántangó és Az ellenállás melankóliája nagyszerű magyar szerzőjével. Pár inspiráló órát tölthettünk együtt Velencében. Kávé, víz és beszélgetés, valamint egy könyv ajándékba, amit ma este elolvasok

– írta akkor az Instagramon Smith, megosztva egy képet a mosolygó Krasznahorkairól, és Az utolsó farkas címen futó angol nyelvű novelláskötetéről is, amit tőle kapott.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

This is Patti Smith (@thisispattismith) által megosztott bejegyzés

Krasznahorkai regényének apropóján kollégánk még 2021-ben készített interjút az íróval.

A New York-i eseményről az alábbi felvétel is megtekinthető, itt a brit író, Hari Kunzru beszélgetett Krasznahorkaival, felmerült többek között Orbán és Trump barátsága is:

Az énekes-költővel is beszélgettünk korábban, interjúnk alább olvasható.

Kapcsolódó
Patti Smith: Már nem a társadalomból való kiszakadás izgat, hanem hogy képes-e az emberiség összefogni
Ne féljünk hibákat elkövetni, inkább tanuljunk belőlük – mondja Patti Smith költő, író, képzőművész és rock and roll ikon, akivel álmairól, félelmeiről és tengerparti sétáiról is beszélgettünk budapesti koncertje előtt.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik