Az intézmény megbízásából készült 24 méter hosszú, tizenöt tonnás alkotást élénk színű textíliákkal burkolt faelemek alkotják. Az alkotást jegyző amerikai művész, Richard Tuttle szerint a turbinacsarnok mennyezetéről lelógó szobor fából készült elemei repülőgépszárnyakat idéznek, hogy “felhívják a figyelmet a népirtás borzalmaira”.
A művész felidézte: annak idején pilóta akart lenni, ám rá kellett jönnie, hogy azt várják tőle, repüljön át Vietnam felett és dobjon bombát ártatlan gyerekekre.
Tuttle alkotása április 6-áig vendégeskedik a turbinacsarnokban, és az amerikai szobrásznak a kelet-londoni Whitechapel Galleryben is fut egy retrospektív tárlata, amelyet december közepéig kereshetnek fel az érdeklődők – adta hírül a BBC News. A nagyközönség utoljára a fiatal berlini művész, Tino Sehgal élő emberekkel készített, These Associations című installációját láthatta az intézmény turbinacsarnokában.
Fotó: Europress Fotóügynökség
A két évvel ezelőtti interaktív kiállításon a látogatók megszerkesztett szituációkba csöppentek, amelyek során táncolhattak, versenyezhettek és izgalmas diskurzusokat folytathattak a beépített közreműködőkkel. Építési munkálatok miatt 2012 óta nem voltak művészi installációk a csarnokban.
A múzeum idén jelentette be, hogy 2015-től kezdődően a Hyundai dél-koreai autógyártó lesz a csarnok kiállításainak új szponzora. A korábbi támogatóval, a Unilever vállalattal való 12 évnyi együttműködés során mások mellett, Anish Kapoor és Rachel Whiteread alkotásai töltötték meg a hatalmas csarnokot.