Bálint András az MTI-nek elmondta: költői estjei után – amelyekben Radnótit, Márait, Kosztolányit, Babitsot vagy Aranyt személyesítette meg – most nem egy költő alakját idézi meg művein keresztül, hanem egy néha kissé bolondos, máskor szomorú, filozofálgatásra és játékra egyaránt kapható csokornyakkendős úr, kutyatulajdonos szerepében beszél kutya és ember kapcsolatáról verseken és novellákon keresztül.
“Miután nagyon szeretem a kutyákat – én magam is kutyás vagyok – és sok gyönyörű kutyás anyagot találtam, verseket, novellákat, körbe akartam járni ezt a témát, az ember és kutya viszonyát” – mondta. “Az előadásban szerepet játszom, egy idősödő, magányos pasit, aki együtt él a kutyájával” – tette hozzá. Mint mondta, legközelebb hozzá Karinthy Frigyes Tomi című verse áll. “Abban benne van minden lényeges, mindaz, ami szív, mindaz, ami érzelem. Ki akartam nyitni a szívemet, még jobban, sokkal jobban, mint eddig” – fogalmazott.
Mint a színész elmondta, az előadásban nem a saját kutyájával játszik, egy fegyelmezett, kedves, szolgálatkész, pontos vakvezető kutya a partnere. Azért mindig van valami esetlegesség a kutya fellépése miatt a színpadon – ez a kihívás, a veszély, de egyben ez az érdekes is benne – tette hozzá.