“Mindent megteszünk azért, hogy Ukrajna erősebbé váljon, hogy lakosai évről évre jobban éljenek, és hogy az ország versenyképes legyen” – szögezte le az államfő. Arra a kérdésre, mikor áll készen Ukrajna a társulási megállapodás megkötésére, Janukovics azt válaszolta, hogy szeretné, ha “ez az idő mihamarabb eljönne”.
Hangsúlyozta, hogy minden állami döntésnek – beleértve a külpolitikaiakat is – Ukrajna nemzeti érdekein kell alapulnia.
Megjegyezte, hogy 2010-ben az unió 610 millió eurót ajánlott fel Ukrajnának, mint technikai segítséget. Ennek fejében feltételül szabta viszont, hogy Kijev írja alá a hitelmegállapodást a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).
“Három éven át ezt a cukorkát ajánlották fel nekünk szép csomagolásban. Nem akarok durva lenni, de nem kellene bennünket így megalázniuk. Komoly, európai ország vagyunk” – hangoztatta Janukovics. Hozzátette, hogy az IMF-fel nem sikerült Ukrajnának megállapodnia. Szavai szerint hiába tárgyalt személyesen ő maga felső szinteken az IMF-fel hazájában és az Egyesült Államokban egyaránt, a valutaalaptól elutasítást kapott Ukrajna.
Az országban zajló EU-párti tüntetésekről szólva Janukovics kijelentette, hogy “tapssal üdvözli azokat”, akik utcára vonultak Ukrajna európai integrációjáért. Ugyanakkor az államfő kifejezte, hogy ellenzi a demonstrációk politikai célokra történő, a 2015-ös elnökválasztások kampányában való felhasználását.
A tüntetők és a rohamrendőrök összecsapásaival kapcsolatosan leszögezte, hogy a rendvédelmi szerveknek a tömegmegmozdulásokon a rendet kell biztosítaniuk, és ők ezt a feladatukat teljesítik.
Az interjú közben az elnök megerősítette, hogy részt kíván venni az EU november 28-29-i keleti partnerségi csúcsértekezletén Vilniusban.