Tony Blair, aki memoárkötetének minapi megjelenése alkalmából adott interjút a BBC Rádió Világszolgálatának, kijelentette: a 2001. szeptember 11-ei terrormerényletek arról győzték meg, hogy megváltozott a “kockázat számítási módja”. Az iszlám radikális-szélsőséges mozgalmának követői, ha módjuk nyílna rá, nem riadnának vissza vegyi, biológiai vagy éppen nukleáris fegyverek bevetésétől, és ezt a kockázatot nem lehet vállalni.
Blair a radikális iszlám egyik legnagyobb állami támogatójának nevezte Iránt, kijelentve: bármilyen módon elejét kell venni az iráni atomfegyver kifejlesztésének. “Nagyon egyértelmű üzenetet kell eljuttatnunk Iránnak: nem birtokolhatnak nukleáris fegyverkapacitást” – mondta. Blair szerint a nemzetközi közösség meg fogja akadályozni, hogy Iránnak ilyen fegyverei legyenek. Ezzel nem a katonai akciót szorgalmazza, csak azt mondja, hogy semmilyen opciót nem lehet kizárni.
A BBC televíziónak adott néhány nappal korábbi nyilatkozatában a volt brit miniszterelnök azonban ennél egyértelműbben fogalmazott. Abban az interjúban kijelentette: “teljesen elfogadhatatlannak” tartaná, ha Irán atomütőerőre tenne szert, és a külvilágnak fel kell készülnie arra, hogy ebben a kérdésben “konfrontálódjék” Teheránnal, “szükség esetén katonailag is”, mivel “ennek nincs alternatívája, ha (az irániak) folytatják az atomfegyver kifejlesztését”.