A nemzeti ünnep alkalmából a Budapest, II. kerület, Millenárison tartott állami megemlékezést próbálta megzavarni egy férfi 2024. október 23-án 11 óra 45 perc körül. A rendőrség azt írta, „a férfit, akinél egy tapétavágó kés is volt, kivezették a rendezvény helyszínéről, majd előállították a II. Kerületi Rendőrkapitányságra…”. Rendzavarás és szabálysértés miatt indítottak eljárást.
Hadházy Ákos azonosította be a férfit, Csőgör Péter egykori gazdasági főnyomozót. A független képviselő közösségi oldalán megosztotta a rendőrségi dokumentumot is, amely szerint csaknem hét órán át tartották fogva, mert egy táblát tartott fel Orbán Viktor beszéde alatt, ami miatt intézkedni akartak ellene. A férfi először ellenállt. (A BRFK verekedésről nem tudott.) Átvizsgálása után egy nyitott állapotban lévő, 4 centi hosszú pengéjű sniccert találtak nála. Elmondása szerint arra azért volt szüksége, mert a táblát eredetileg letakarta egy másik felirattal, amit csak később vágott le.
Hadházy Ákos szerint a „TEK-es vitézek” rögtön akcióba léptek, amikor az „álcát” eltávolította. Ekkor került elő az Orbán Viktort péniszként ábrázoló plakát a kérdéssel: „Mi a fasz van ebben az országban?”
Elsőként a Magyar Hang érte el Csőgör Pétert, aki azt mondta: 6-7 méterre állhatott Orbán Viktortól, amikor feje fölé emelte a transzparensét.
Talán 2 másodpercig tarthatott az egész, utána a terrorelhárítás túlbuzgó munkatársai rám ugrottak, majd a falhoz szorítottak.
A tapétavágó jóval később került elő. Csőgör Péter megismételte: arra azért volt szüksége, hogy kicselezze a Millenáris beléptető személyzetét (nem akart úgy járni, mint Puzsér Róbert – a szerk.)
A transzparensre két oldalról egy Eduvizig Győr, illetve egy Dicsőség a hősöknek feliratú fedőplakátot ragasztottam, aztán bent a snicerrel szedtem le az álcázást.
Állítása szerint azt még hagyta, hogy kivigyék a Millenáris területéről. A helyzet akkor változott meg, amikor a TEK-esek egy közeli mélygarázs kapuja felé kezdték ráncigálni, távol a figyelő tekintetektől.
Ekkor közöltem velük, hogy az együttműködő magatartásnak vége, és a földre feküdtem – tudtam, hogy a garázsban szemtanúk nélkül az tehetnének, amit akarnak.
Az egykori gazdasági főnyomozó később a Klubrádióban arról beszélt, hogy szerinte nincs
olyan jogértelmezése a szabálysértési törvénynek, ami egyébként tiltaná az ilyen eszköz vitelét bárhova, különösen úgy, hogy a rendezvény honlapján nem szerepelt semmilyen tábla, vagy eszköz tiltása.
Úgy vélte ugyanakkor, hogy egy olyan gumijogszabályról van szó, amit a Fidesz szándékosan úgy alkotott meg, hogy „abba aztán bármi beleférjen, és gyakorlatilag bármelyik állampolgárt ez alapján vegzálni lehessen”. Megerősítette, éppen csak felemelte a táblát, a TEK-esek máris lefogták, amit jogtalannak tart. Állítása szerint a TEK-esek szándékosan és szükségtelenül okoztak fájdalmat neki, ami bűntett, bántalmazás hivatalos eljárásban. Azt reméli, ezt a körülményt is értékelni fogja az ügyészség, persze nem lepné meg az sem, ha nem.
Csőgör Pétert korábban a Karmelitánál tartott diáktüntetés után őrizetbe is vették, ám végül elengedték. Hadházy Ákos egyébként erről azt írta, nem véletlen Csőgör elkeseredettsége, hiszen annak idején gazdasági főnyomozóként és triatlonistaként szerencsétlenségére beválasztották a szövetség felügyelőbizottságába, ahol számos, nagyon furcsa, a vezetőkhöz közhető szerződést talált, ami miatt feljelentést tett, amiről azonban tájékoztatta a szövetség tagjait is.
A képviselő arra utalt, hogy 2019-ben nyomozás indult az Orbán Viktor fogorvasaként emlegetett Bátorfi Béla (ő vezette a Magyar Triatlon Szövetséget) és társai ellen gazdasági bűncselekmények miatt. Az érintett 19 cég beperelte a nyomozót jó hírnevük megsértése miatt, mindegyik nyert egy milliót, miközben a nyomozás még mindig tart. Bátorfi Béla egyik cége korábban egyébként felbukkant egy OLAF-jelentésben is, ám a NAV Bűnügyi Főigazgatósága megszüntette a nyomozást, mert nem talált elég bizonyítékot.