Szél Bernadett a közösségi oldalán azt írta, a kormánytagokat luxusajándékkal elhalmozó vállalkozók öt évre kizárnák magukat a közbeszerzésekből. A független képviselő törvényjavaslata szerint
aki a képviselői alap tiszteletdíj felét meghaladó értékű ajándékot ad állami vezetőknek vagy kormánytagoknak, nem indulhatna közbeszerzésen.
Szél Bernadett egyértelművé tette, azért nyújtotta be javaslatát, mert nincs semmi következménye annak, hogy az atlatszo.hu rajtakapta Szijjártó Péter külügyminisztert, hogy Szíjj László építőipari nagyvállalkozó luxusjachtján nyaral.
A kormány és a legfőbb ügyész szerint nincs itt semmi látnivaló, a miniszter nem sértett törvényt és különben is a »magánélet« része, kivel, hol, kinek a pénzén nyaral egy miniszter.
A valóság azonban az, hogy az állami megbízások luxusutakkal való »honorálása« a korrupció tankönyvi esete.
Ezért javasolja, az a vállalkozó, aki „barátságból” nagyvonalú ajándékokat akar adni kormánytagoknak, ne akarjon nyerni állami közbeszerzéseken.
Legyen kizáró ok az ajándékozás.
A képviselőnek pedig vagyonnyilatkozatában kötelező lenne feltüntetnie minden, az alap tiszteletdíj negyedét meghaladó értékű ajándékot — akkor is, ha „magánemberként” kapta egy kedves oligarchától.
És ha már Lady Milliárd, vonjuk be a vagyonnyilatkozat-tételi körbe az állami vállalatok vezetőit is. Aki közpénzekkel gazdálkodik, legyen teljesen átlátható — vagy ne akarjon a nép közös pénzével dolgozni.
Szél Bernadett indoklása szerint a kormánytagok nem kezelhetik úgy az oligarcháktól kapott luxusajándékokat, mint a családtól kapottakat, mert azokért viszonzás jár, az adófizetők kontójára.
Ennek a nyilvánvaló összeférhetetlenségnek meg kell jelennie törvényi szinten is, ha már a kormány végképp elveszítette minden erkölcsi iránytűjét.
A független képviselő tisztában van azzal, mi lesz törvényjavaslata sorsa, de várja „a jachtozós-helikopterezős Fidesz kínos magyarázkodását”.