Pénzügy

A Fidesz foggal-körömmel védi a rezsicsökkentést

Hiába az unió ellenállása, a magyar kormány kitart. "Akár a fejük tetejére is állhatnak a brüsszeli bürokraták" – üzente Németh Szilárd.

Németh Szilárd, a Fidesz országgyűlési képviselője szerdai sajtótájékoztatóján világosnak nevezte, hogy a brüsszeli kérés mögött pénzről, gazdasági érdekekről van szó, ugyanis semmiféle jogszabály nincs, amire hivatkozva a hatósági áras szabályozás megszüntetését kérhetnék.

Kifejtette: nem ez az első eset, hogy a rezsicsökkentést támadják, legutóbb februárban helyeztek kilátásba kötelezettségszegési eljárást 17 országgal szemben. Arra kérte az Európai Uniót: vegye figyelembe, hogy az országok nem egyformák, más a gazdaság teljesítményük, szociális összetételük, nem egyformán keresnek, egy luxembourgi fizetést nem lehet a magyarhoz mérni.

A fideszes politikus Mesterházy Attila volt MSZP-elnök tavalyi brüsszeli látogatására utalva jelezte: a brüsszeli rezsicsökkentés-ellenes politikának Magyarországról is vannak támogatói, ugyanakkor bebizonyosodott, hogy az E-On gáztározóinak visszavásárlása nem tiltott állami támogatásról vagy magánvagyon államosításáról szólt, hanem a hazai energiabiztonság megalapozásáról.

Jöhet a harmadik forduló

A kormánypárti politikus kijelentette: tapodtat sem engednek a rezsicsökkentésből, “akár a fejük tetejére is állhatnak a brüsszeli bürokraták, energiaszolgáltatók és a hazai álbaloldal képviselői”. Tovább kívánják folytatni a folyamatot, az egyetemes szolgáltatás után a gazdaság területén is – szögezte le.

Hozzátette: a rezsicsökkentés mellett kiállt a Békemenet és 2,5 millió ember aláírásával támogatta. A harmadik fordulót is végrehajtják, így miután idén januárban 6,5 százalékkal csökkent a háztartási gáz ára, szeptember 1-jétől 5,7 százalékkal csökken az áram, október elsejétől 3,3 százalékkal a távfűtés tarifája – jegyezte meg.

Németh Szilárd beszélt arról is: a Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselői az EU-ban is a rezsicsökkentést fogják képviselni. Idézte Orbán Viktor miniszterelnököt, aki szerint a teljes foglalkoztatottság megteremtéséhez olyan vállalkozóbarát környezet szükséges, ami megszünteti a versenyhátrányt, s ehhez az energiapiacon kell rendet rakni.

A fideszes politikus arra a felvetésre, hogy több településen megszűnhet a kéményseprés a társaságok bevételcsökkenése miatt, azt felelte: nem tartja elfogadhatónak ezt az érvet, senki nem marad ellátás nélkül, megteszik a megfelelő lépéseket.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik