Gazdaság

Érdemesebb forint helyett devizában spórolni?

euro(4)(960x640).jpg (euró)
euro(4)(960x640).jpg (euró)

A devizabetétnél persze nem a kamat lehet igazán vonzó, hanem inkább az árfolyamnyereség. Jó esetben.

A forintbetétek egyre kevésbé vonzóak a kamatcsökkenés, a kamatadó és a tranzakciós illeték növekedése miatt. A devizabetétek kamata is mélyponton van, és az adók alól sem mentesek. Viszont az árfolyamnyereség miatt megérheti mégiscsak devizába fektetni. Magára az árfolyamnyereségre ugyanis egyelőre még nincs adó – hívja fel a figyelmet cikkében az Azénpénzem.hu.

A devizabetét árfolyamnyereségére „játszani” főleg akkor lehet kedvező alternatíva, ha valaki arra számít, hogy a forint árfolyama gyengülni fog. Amire van esély, hiszen korábban kormánypárti politikusok tettek olyan kijelentést, hogy a 302-325 forintos eurót tartanák kívánatosnak. De hogy valóban így lesz-e, azt még senki nem tudhatja előre. Vagyis arra azért számítani kell, hogy az árfolyamnyereség nem biztos, hogy realizálódik.

Fotó: Northfoto

S persze ha valakinek alapvetően forintja van, és forintban lesz szüksége a befektetett összegre, akkor a deviza eladási és vételi árfolyam különbsége is lefaraghat a nyereségből, még akkor is, ha egyes bankok kedvezményes árfolyamot alkalmaznak. Na és az időpontot is jól kell megválasztani. Most például beragadt a forint, ezért most nemigen éri meg eurót venni.

Aki viszont külföldi utazáson szeretné elkölteni a megtakarítását, annak valószínűleg érdemes lesz devizában takarékoskodnia. Főleg, ha a forint valóban tovább gyengül.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik