St. Stephen of Hungary Church (408 E 82nd)
A magyar római katolikusok egyházközsége 1901-ben alakult meg, 1904-től pedig egy 14. utcában álló, volt presbiteriánus templomban tartották miséiket, melynek papja az Egerből érkezett Perényi László lett. Az egyházközség létszámának gyors növekedése miatt felmerült az igény egy nagyobb, saját templom építésére, melynek terveit végül Szendy Emil készítette el. A 82. utcában ezek alapján elkészült templomot, melynek felsőbb szintjein tizenkét osztálytermes iskola, valamint két teremben óvoda is működött, 1928-ban szentelték fel, de a következő évben kezdődő, éveken át elhúzódó gazdasági világválság megpecsételte az egyházközség sorsát. A magyarok a Holy Name amerikai ferences provinciát kérték,hogy fogadják be a templomot, melyre 1935-ben került sor. Az épület mellett a ferencesek rendházat építettek, plébánosként pedig amerikai ferenceseket kértek fel. Ugyanakkor arra is figyeltek, hogy a magyar nyelvű miséket továbbra is megtarthassák, így 2008-ig magyar lelkész is volt.
Az azóta eltelt években a környékbeli magyar templomok lelkészei látták el a feladatot. Tavaly a ferencesek elhagyták a plébániát, a New York-i Főegyházmegye pedig annak megszüntetését kérte. Az utolsó misét 2015. augusztus 30-án celebrálták itt, a magyar közösség pedig a közeli Szent József-templomba költözött.
Holy Cross Byzantine Catholic Church (313 E 82nd)
A görögkatolikus Szent Kereszt-templom, amely eredetileg zsinagógának épült, már csak heti egy misének ad otthont, melyet a közeli Szent Margit-templom papja tart, angol nyelven.
First Hungarian Reformed Church of New York (121 E 7th, később a 344 E 69th)
Az 1895-ben megalakult New York-i Első Magyar Református Egyház első, apró temploma egy 1843-ban épült 7. utcai ház átalakításával jött létre. Az épületet az egyházközség 1902-ben vásárolta meg a Lower East Side gyakran csak Kleindeutschlandként (Kis Németország) ismert részén, mely Frederick Eberling építész tervei szerint a következő évre megújult.
Ez azonban csak rövid időre oldotta meg a gyülekezet problémáit, hiszen az újabb hajókkal érkező magyar reformátusoknak lassan már nem jutott hely. Új templom építésére volt szükség.
A stukkókkal díszített, magyaros, valamint bécsi szecessziós jegyekkel bőven megrakott új templom az Upper East Side-on, a 69. utcában épült fel a város több gyönyörű Art Deco-épületét is tervező Róth Imre (Emery Roth) tervei szerint. Az 1916-ban felszentelt templom megépülésétől kezdve az amerikai magyar közösség egyik központja.
The Hungarian Reformed Church (229 E 82nd)
Az ötvenes évek végén, 1959-ben épült egyszerű homlokzatú, de pompás üvegablakokat viselő templom már több, mint öt évtizede ad otthont a másik new york-i magyar református gyülekezetnek.
Church of St. Elizabeth of Hungary (211 E 83rd)
Az egyházközséget 1891-ben a mai Felvidékről érkezett emigránsok alapították, akik végül 1917-ben költöztek az ismeretlen építész által 1892-ben tervezett Second Emmanuel Lutheran Church 83. utcai épületébe. 1980 óta a templomban külön a hallássérültek számára is tartanak miséket.
A templom idén nyáron zárt be, az egyházközséget egy másikkal vonták össze, de a hívek nem adták fel: petíciót indítottak, hogy továbbra is kiszolgálhassa a híveket.
Hungarian Baptist Church (225 E80th)
Az eredetileg 1893-ban épült, a Fowler & Hough építésziroda által tervezett iskolaépületben eleinte a legszegényebb rétegből érkező gyerekek tanultak – a fiúk többek közt fafaragást, ácsmesterséget és nyomtatást, a lányok pedig főzést, gépírást, vagy épp varrást. Az épületet a XX. század első éveiben egy magyar baptista közösség vette át, akik a földszinten megnyitották templomukat, mely máig működik.