Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: Újra tartalékos katona vagyok

ruszin-szendi
Mohos Márton / 24.hu
ruszin-szendi
Mohos Márton / 24.hu
A vezérkari főnök visszavette a Magyar Honvédség tartalékos állományába a honvédelmi minisztert.

Újra tartalékos katona vagyok – jelentette be Ruszin-Szendi Romulusz pénteken Facebook-oldalán. A honvédelmi miniszter azt írta, hogy Sándor Zsolt vezérkari főnök visszavette a Magyar Honvédség tartalékos állományába, így ismét tartalékos katonaként is szolgálhat.

A tárcavezető egyúttal jelezte: a tartalékos szolgálatért járó juttatást nem veszi fel.

Számomra a haza szolgálata és az iránta érzett elkötelezettség mindig is kiemelten fontos volt, és az is marad.Ez a szolgálat számomra nem csupán egy jogviszony, hanem a bajtársi közösséget, az összetartozást és azt jelenti, hogy újra részese lehetek annak, amit mindig is hivatásomnak tekintettem

–fogalmazott. Ruszin-Szendi jelezte továbbá, hogy péntek reggel sikeresen teljesítette az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálatot is, így „ismét ugorhat a bajtársakkal”. Végül azt írta:

Bevallom, nagyon hiányzott már. Kevés érzés hasonlítható ahhoz, amikor kinyílik az ernyő, és újra a levegőből láthatom a hazánkat.

Kapcsolódó
Ruszin-Szendi a nemi identitásokról a katonaságnál: Ha saját magával nincsen tisztában, akkor elég nehéz fegyvert adni a kezébe
A honvédelmi miniszter szerint nincs ilyen problémájuk, van pszichológus, az kiszűri, ki alkalmas.
Itt állíthatod be, hogy a Google kereső elöl hozza a 24.hu-s találatokat

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik