Szerdán Gulyás Gergelyt hallgatta meg a parlament Igazságügyi Bizottsága. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a választási törvény módosításáról is kérdezték, amely Budapestet fosztja meg két egyéni képviselői helytől a fővárosi agglomeráció javára. A HVG szemléje szerint Gulyás elmondta, hogy a törvénymódosításra a kerületek aránytalansága miatt volt szükség, ezt az aránytalanságot pedig megszüntették.
A hamarosan szavazásra kerülő választási törvény a miniszter szerint
példamutató arányossággal bír és megfelelően biztosítja a választók alkotmányos jogait.
Gulyást egyáltalán nem érti az igazságügyi alkalmazottak és a bírák felháborodását az igazságügyi reform miatt. Úgy látja, az Igazságügyi Minisztérium példaértékűen járt el, hiszen tárgyalt a bírókkal, aminek a vége egy olyan megállapodás lett, amelyet mindkét fél aláírt. A bírák kirendelésével kapcsolatos szabályok szerinte nem jelentik a függetlenség elvesztését, ez csupán munkaszervezési kérdés, hiszen számtalan helyen van bíró, de nincs ügy és fordítva.
A bírósági szervezetek és a kormány között az utóbbi hetekben mélyült el a konfliktus, miután létrejött a felek között egy megállapodás, melynek értelmében az állam több mint 130 milliárd forintot fordítana a bírók és az igazságügyi alkalmazottak béremelésére – ha utóbbiak belemennek bizonyos szervezeti átalakításokba, melyek bírálói szerint sértik az igazságszolgáltatás függetlenségét. Az ügy miatt lemondott az Országos Bírói Tanács elnöke és a Fővárosi Törvényszék tanácselnök bírója, Laczó Adrienn, aki a Simonka-ügy bírája is volt.
Gulyás bejelentette, hogy januártól a miniszterelnök hivatali apparátusa és a Miniszterelnöki Kabinetiroda a Kossuth térről szintén a Várba költözik, méghozzá a frissen elkészült egykori Vöröskereszt-székházba, pár lépésnyire a Karmelitától.