Szerdán a Budapesti Metropolitan Egyetem diákjai gyertyagyújtást szerveztek, hogy így szolidarítsanak azokkal az oktatókkal, akiket az utóbbi napokban bocsátottak el, vagy mondtak fel az intézményben.
Mint megírtuk, az őszi félév kezdete előtt nem sokkal Kovács Attila dékán kirúgta a Metropolitan három oktatóját, Gócza Anitát, Gayer Zoltánt és Murai Andrást. A dékánnak írott tiltakozó és információkérő levelük eredménytelensége és a hallgatók petíciójának sikertelensége után aztán tíz újabb oktató mondott fel.
A szerdai esemény szervezői együtt kívánták kifejezni nemtetszésüket a METU-ban történt változások miatt, és a „hivatalos rész” vége után megjelent Kovács Attila dékán és Bachmann Bálint rektor is.
A 24.hu-nak nyilatkozó, névtelenséget kérő hallgató szerint a diákok elmondták az észrevételeiket a két vezetőnek, például azt, hogy feléjük semmilyen kommunikáció nem zajlott arról, hogy az oktatókat el fogják küldeni. Ez azért is fontos, mert sokan már elkezdték írni a szakdolgozatukat és kiválasztották a konzulenst is, ám a konzulenst azóta kirúgták.
Erre azt a megoldást tudták kínálni, hogy ha meg tudnak egyezni a távozó oktatókkal, akkor külsősként segíthetnek befejezni a szakdolgozatokat. Illetve annyi engedményt adtak az ezután témát és konzulenst választó hallgatóknak, hogy az október végi határidőt áthelyezik november végére.
Kovács Attila dékán azt is állította, hogy két választási lehetősége volt: vagy az előző szemeszter végén bocsátja el az oktatókat, vagy az új szemeszter elején. Amikor a hallgatók kérdőre vonták, hogy miért nem augusztusban történt meg az elbocsátás, Kovács a szenátusra hárította a felelősséget, mondván az szeptember 1-jét tűzte ki a végrehajtás dátumaként.
A helyszínen tartózkodó hallgatók azt is felpanaszolták, hogy hiába próbáltak kommunikálni a Hallgatói Önkormányzattal (HÖK), nem álltak szóba velük, pedig a HÖK-nek a szenátusban is ott ül a képviselője. A 24.hu-nak nyilatkozó hallgató szerint összességében nem nagyon kaptak kézzel fogható információkat, és az sem derült ki, hogy a közeljövőben tudnak-e majd egyeztetni az egyetem vezetésével a vitás kérdésekről.