A magyarok csaknem kétharmada hallott a Pegasus-botrányról, az ügyet a megkérdezettek több mint fele nagyon súlyosnak értékeli – derül ki az Opinio Euronews megbízásából készített közvélemény-kutatásából, amelyet 990 fős mintán, mobiltelefonos applikációval végeztek.
A 16-59 éves okostelefonnal rendelkezők körében nemre, korra, végzettségre, településtípusra reprezentatív felmérés szerint a Pegasus-ügyet tíz százalék tartotta jelentéktelennek. A fővárosiak 91, a falvakban élők 77 százaléka tartja súlyosnak a lehallgatásokat, amelyek – több mint 70 százalék szerint – hátrányosan hatottak a megfigyeltek életére. 5 százalék vélte úgy, hogy ennek nem is volt semmilyen következménye.
Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón álbotránynak nevezte a Pegasus-ügyet.
Főleg az 50 év feletti diplomások (akik gyerekként éltek a rendszerváltás előtt) gondolják úgy, hogy az Orbán-kormány áll a megfigyelés mögött. Ebben a fiatalok kevésbé hisznek (a 15-19 év köztiek 24 százaléka), viszont ők gondolják leginkább, hogy a lehallgatottak életére, munkájára a megfigyelés károsan hatott.
Kétszer annyian tartották elképzelhetőnek, hogy az ügynek politikai következményei lesznek, mint ahányan nem. 14 százalék szerint a jövő évi választásokon a Fidesz profitál ebből is, kétszer ennyien gondolták úgy, hogy az ellenzék. 36 százaléka nem tudta megítélni ezt a hatást, 22 százalék pedig úgy gondolta, ennek a botránynak sem lesz hatása a választások eredményére.