Kósa Lajos 4,3 milliárd eurós ügyének egyik érdekes részleteként az ATV-ben Bodnár Zoltán, az MNB volt alelnöke arról beszélt, hogy a közjegyzői okirat akár 3 milliárd forintba is kerülhetett.
Ugyanakkor a Magyar Országos Közjegyzői Kamara szerint egy rendelet és több jogszabály pontosan rendelkezik az egyes eljárások díjairól.
A tarifa a közjegyzői munkadíj (ügyérték vagy a tevékenységre fordított idő alapján), költségátalányból, a készkiadások összegéből tevődik össze.
Ha az ügyérték nem állapítható meg, a munkadíjat a közjegyzői tevékenységre fordított idő alapulvételével kell megállapítani, amelyhez hozzá kell számítani az előkészítéshez, lebonyolításhoz, az esetleges utazáshoz szükséges időt is. A tevékenységre fordított időhöz igazodó munkadíj összege minden megkezdett óráért 1500 forint. Az óradíj összegének a kétszerese számítható fel, ha jegyzőkönyv készül; a háromszorosa számítható fel testületi ülés és az azon hozott határozat, versenytárgyalás, árverés, sorsolás és egyéb jogi jelentőségű tény tanúsításáért; a négyszerese számítható fel jognyilatkozat, végrendelet okiratba foglalásáért; az ötszöröse számítható fel két- vagy többoldalú szerződés okiratba foglalásáért. A közjegyzői munkadíj 40%-át kötelezően meg kell fizetni költségátalányként a közjegyzőnek. A készkiadások a közjegyző konkrét ügyben felmerült kiadásai.
További részletek a közjegyzői díjakról a kamara honlapján.
Gyurcsány Ferenc szerint a hivatalos személyeknek kötelező bejelentést tenniük, ha csalásra, pénzmosásra bukkannak, Kósa Lajos pedig, amikor megjelent a közjegyzőnél, okiratba is foglalták az ő lehetséges szerepét egy több mint négymilliárd eurós ügyletben.