Belföld

A kormány egyenként fogja megvizsgálni minden rászoruló helyzetét

A kormány azt tervezi, hogy 2018-tól bevezeti a szociális diagnózist, amely a rászorulók egyénre szabott segítségnyújtásához szükséges

– nyilatkozott Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára a Magyar Hírlapnak.

A napilap keddi számában közölt interjúban az államtitkár azt mondta, nincs “uniformizált megoldás”, személyre, egyéni szükségletekre szabott lehetőségeket érdemes biztosítani a rászorulóknak. Ennek jegyében tervezik 2018-tól a szociális diagnózis felállítását,

amelyben részletesen leírják, milyen szükségletei vannak az egyes érintetteknek, és ehhez igazítanák a számára kialakítandó szolgáltatáscsomagot.

Ennek kidolgozása a család- és gyermekjóléti szolgálatok feladata lenne.

Az államtitkár beszélt arról is, hogy 2013-hoz viszonyítva 2018-ra hatvankét százalékkal emelkedik az átlagbér a szociális ágazatban, és átalakul a bérrendszer is. Szerinte a fizetés egyre jobban tükrözi majd a tudást és a teljesítményt.

Az egyházak szerepvállalásával kapcsolatban Czibere Károly azt mondta, zajlanak az egyeztetések, 2017 elején kerülhetnek át egyes intézmények egyházi fenntartásba. Megjegyezte, hogy jelenleg a szakellátásban a férőhelyek egyhatoda van csak egyházi fenntartásban.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik