Karas Mónika, a médiahatóság elnöke a törvény adta lehetőségével élve tavaly 10,6 milliárd forintot utalt át az MTVA finanszírozására a “közfeladat ellátásának folyamatos magas szintű biztosítása érdekében”, írja a szerdai Népszabadság az NMHH 2015-ös zárszámadására hivatkozva.
A lap szerint már tavaly látszott, hogy a közmédia finanszírozási gondokkal küzd, ugyanis az M1 hírcsatorna és az M4 Sport nagyon megterhelte a költségvetést, jól jött tehát a pótlólagos támogatás. Mármint az MTVA-nak, nem az adófizetőknek.
Vaszily Miklós megbízott a Világgazdaságnak azt mondta, a labdarúgó Eb gyártási a foci-Eb gyártási költsége nettó 250 millió forint, a jogdíj pedig 4,4 millió euró volt, a riói olimpiával kapcsolatban ez a szám 1,179 milliárd és 2 millió euró lesz.
Beszélt arról is, hogy a közmédia 2016-ra csomagban eladta tévés reklámfelületeit az Atmedia ügynökségnek, ami azt jelenti, hogy fix összeget kapnak majd, függetlenül attól, hogy miként alakul a nagy sportesemények közvetítése körüli értékesítés.
Vaszily szerint ezért 4,3 milliárdot kapnak majd, ami bő egymilliárd forinttal meghaladja a teljes tavalyi tévés és rádiós reklámbevételüket.
Indul egy újabb csatorna is ráadásul, az M5, augusztustól az olimpiát közvetítik majd ott, szeptembertől pedig ssmeretterjesztő, edukációs, kulturális csatorna lesz. Működése Vaszily szerint 3 milliárdba kerül majd, amit az MTVA jövő évi, mintegy nyolcvanmilliárd forintos büdzséjéből kell kigazdálkodniuk.
A jövőre nézve azt mondta:
A közmédiában még tetten érhető egy berögződés, amellyel nehéz mit kezdeni. Vannak olyan munkatársak, akik egykor beléptek a közmédiához, és szinte jogot formálnak arra, hogy nyugdíjas korukig itt dolgozhassanak. Ha pedig ez nem így alakul, az elképesztő felháborodást szül.