Az ellenőrök vizsgálják a friss hús, pácolt, füstölt nyers és főtt húskészítmények, közöttük a virsli előállítását és forgalmazását. Emellett az édesipari termékeket, így a szaloncukrokat, valamint a borokat és pezsgőket – közölte Farle Csaba Csongrád megyei főállatorvos.
Az élő halat és haltermékeket árusító boltokban az áru származásával kapcsolatos dokumentumokat, az állatorvosi igazolásokat, a tárolási körülményeket, a vízhőmérsékletet, illetve az olvadó jég hőmérsékletét ellenőrzik. Ezen felül megvizsgálják az állatokat is, hogy van-e rajtuk élősködő vagy sérülés.
Egy kupac kopasz kukac
Bevállalós karácsonyi édesség
Férgek a halban – hát ez nem a leggusztább dolog. Ám ha valaki szeretne feltálalni egy tál kukacot karácsonykor, íme egy recept. Nem kell megijedni, az étel egy édesség, valódi gilisztát nyomokban sem tartalmaz, csak megszólalásig hasonlít rá.
Vegyünk ízesített zseléporokat, és feleannyi ízesítés nélküli zseléport is.
Adjunk hozzá annyi bögre forró vizet, amennyi a tasakok alapján kell.
Keverjük addig, míg langyosra hűl a kása, ez maximum kb. 20 percet vehet igénybe.
Ételfestékkel színezzük a zselét barnás-vörösesre.
Ezután 8 órát kell várni a rendes megdermedésre, de ez akár lehet 2 nap is, úgy még keményebb lesz.
Döfjünk bele egy marék, avagy minél több szívószálat (ehhez ideális fomájú tálra van szükség), ezután 3-4-esével tartsuk meleg csapvíz alá 2-3 másodpercig a szívószálakat, majd az üres végénél nyomkodvatoljuk ki óvatosan a bent kialakult kukacokat egy sütőpapírral bélelt tálba.
Ezután még jó, ha pihennek a gilizták egy két órát a hűtőben.
Tálalás után két óráig tartják meg a formájukat. És így néznek ki.
Ha a “jó étvágyat!” formula most nem is passzol ide, a “jó szórakozást!” mindenképpen.