Teljesen hiteltelen Orbán Viktor szembenézése a Fidesz vereségével, ha a választás utáni első interjújában a kormányzását átszövő korrupcióról annyit tud csak mondani, hogy mindig is üldözte, elismerve, hogy a luxizás valóban megjelent a párt körül. A friss Háromharmadban Orbán Viktor jövőjéről, a Fidesz meghirdetett megújulásáról, nem lassító Magyar Péterről és a Rubovszky Rita oktatásiminiszter-jelölt körüli polémiáról beszélgetett Jankovics Márton, Kerner Zsolt és Nagy József.
Vasárnap délután 2-kor még úgy volt, hogy hétfőn sajtótájékoztatót tart a Patrióták Európáért európai parlamenti frakciójának választási megfigyelő missziója, amin a meghívó szerint bemutatták volna a delegáció legfontosabb megállapításait és észrevételeit, ám a választási eredményeket követően törölték a sajtótájékoztatót – hívta fel rá a figyelmet a 444.
A kampány során is nagy érdeklődés övezte Pest vármegye 5-ös számú, dunakeszi székhelyű evk-ját – részben azért, mert itt indult Tuzson Bence igazságügyi miniszter, aki 2014 óta országgyűlési képviselő, részben pedig azért, mert ebben a választókerületben található a Samsung-gyárral forró kampányhelyszínné váló Göd is.
Már 90 százalék fölött jár a feldolgozottság Jász-Nagykun-Szolnok vármegye 2-es számú, jászberényi székhelyű evk-jában, ahol a kerületet 2010 óta képviselő Pócs János a Tisza színeiben induló Halmai Ferenc Tiborral, a volt rendőrkapitánnyal versenyez, akiről amúgy a kampány alatt elárulta, hogy barátjának tartja.