Belföld

A Boldogtalanok az utolsó bemutató a szegedi színházi évadban

Füst Milán Boldogtalanok című drámáját láthatja a közönség április 26-án az évad utolsó bemutatójaként a Szegedi Nemzeti Színházban.

A színház áprilisi műsoráról tartott keddi tájékoztatón Harsányi Zsolt a marosvásárhelyi színház rendezője felidézte: Füst Milán drámájáról elég lehangoló vélemények születtek már saját korában is, nem akarták színpadra vinni a direktorok egyebek között azért, mert sötét világot ábrázol, amely riasztó volt. “Én azonban úgy gondolom, ahogy nincs fény sötétség nélkül, reménynek is lennie kell. Így a mi előadásunk erről szól majd, hiszen ha van szeretet, nem olyan sötét a világ” – fogalmazott a rendező. A darab főszerepeit Borovics Tamás mellett Fekete Gizi, Danis Lídia, Csorba Kata és Kárász Zénó játssza.

Április 7-én a Mórahalmi Színtársulat vendégjátékát láthatja a közönség: Tamási Áron Énekes madár című zenés székely népi játékát mutatják be három felvonásban. A zenét Nagy Imre Erik írta, a rendező Lázár János.

Egy nappal később a Szeged Táncegyüttes és a Magyar Állami Népi Együttes műsora vendégeskedik a színházban Édeskeserű címmel. A műsor a kisebbségi létről, erdélyi gyökerekről, hagyományokról szól.

Április 13-án a Turay Ida Színház vendégszerepel Szegeden: Molnár Ferenc egyik legtöbbet játszott komédiáját, A doktor urat mutatják be. Az előadás rendezője Huszti Péter, a darabban Piros Ildikót, Mikó Istvánt, Pásztor Erzsit, Nemcsák Károlyt, Schnell Ádámot láthatja a közönség.

Árpás Károly Bánk! Bánk! című munkájával felolvasószínházi formában ismerkedhet meg a közönség. Az alkotó Tom Stoppard Valami bűzlik Dániában című Hamlet-parafrázisa nyomán készítette el a Bánk bán feldolgozását, amelyet április 19-én a Korzó Zeneházban mutatnak be. A főszereplők azok a művészek lesznek, akik este a színház Bánk bán című előadásában is játszanak.

Május közepén ismét vendégprodukció várja a közönséget a Szegedi Nemzeti Színházban: a HungarOperett társulat anyák napi operettgálával készül.

Ajánlott videó

Olvasói sztorik