Élő Belföld

Orbán Viktor a Tisza Pártról és annak rém kellemetlen politikájáról

Miniszterelnöki Sajtóiroda / MTI
Miniszterelnöki Sajtóiroda / MTI

Orbán a „kismagyarokról”

Az RMDSZ sikere bennünket „belmagyarokat, vagy kismagyarokat” is megerősíthet abban, hogy „komoly nemzet vagyunk” – jelentette ki a miniszterelnök. Hozzátette, próbálunk baráti viszonyt kialakítani Romániával, ahol most egy veszélyes helyzet jött létre, a cél az, hogy ott a magyarok számára egy mérsékeltebb politika uralkodjék.

Nagy jelentősége van annak, hogy elintézték a schengeni csatlakozást is – magyarázta.

„Egész régió reménytelenségbe süllyedne, ha bezárna az Audi vagy a Mercedes”

Németországban autógyárakat zárnak be, nekünk az a feladatunk, hogy ez Magyarországon ne történjen meg. Az egész régió reménytelenségbe süllyedne, ha bezárna az Audi vagy a Mercedes. Nagyon meg kell becsülni ezeket az üzemeket. – Tárgyaltam a témában, ezeket a gyárakat fejleszteni fogják, megőrzik a munkahelyeket, mert a magyar gazdasági környezet kedvezőbb nekik – jelentette ki a kormányfő.

Ha ügyesen manőverez Magyarország, gazdaságilag semleges marad, fontos neki Washington és Peking és megtaláljuk a megfelelő egyensúlyt, akkor rendben leszünk – mondta.

A Demján-program célja ezzel összefüggésben a kkv-szektor támogatása. Az iparkamarán keresztül fogják ezt a programot lebonyolítani. 900 ezer kis- és középvállalkozás van Magyarországon, a munkavállalók kétharmadának ők adnak állást, így kulcskérdés, hogy ezeket fejlesszék.

Megkapjuk az uniós pénzeket, ezen nem is érdemes aggódni Orbán szerint

12,5 milliárd euró Magyarország számláján ott áll Brüsszelben. Ez 2026 végéig kielégíti a gazdaság igényét. Ennek lehívásához az kell, hogy a vállalkozók végezzék a dolgukat, benyújtsák a számlát a kormánynak, akik ezt Brüsszelbe viszik tovább, ahonnan fizetnek.

Ezen felül is jár nekünk pénz, és ezt meg fogjuk kapni, amiatt nem is érdemes aggódni. – Mert ha nem kapjuk meg, akkor nem lesz az uniónak költségvetése, mert nem járulok hozzá – jelentette ki Orbán. Legkésőbb ’26, ’27-ben meg kell, hogy kapjuk ezeket. Pedagógus béremelés 15 százalékát is onnan lesz.

Az európai gazdaság széthullóban van szerinte, a döntések miatt az energiaárak elszálltak, ami rontja a versenyképességet. Rá kell venni Brüsszelt gazdaságpolitika megváltoztatására. Szerinte az energiaárak megugrását a családok túlélik a rezsicsökkentés miatt. Azonban a vállalkozásainkat már nem tudjuk megvédeni – mondta Orbán.

Rém kellemetlen a Tisza Párt Orbán szerint

Olyan kormányt akarnak Magyarországon az unió vezetői, akik Brüsszellel szövetségesek. Kormányváltást akarnak, és ki is jelölték azt a pártot, a Tisza Pártot, amelyet kormányon szeretnének látni Budapesten. Ezt el is mondták – közölte Orbán Viktor. A Tisza Párt egy új, agresszív, lesöprő stílusú kommunikációt választott szerinte. „Aki szelet vet, az vihart arat, aki kardot ránt az kard által vész el” – mondta a Fidesz válaszára utalva. Hozzátette, rém kellemetlen alakokról van szó a Tisza Párt esetében, nem lehet velük normálisan beszélni, ezért a szóvivő feladata, Menczer Tamásé, hogy leállítsa ezt a rém kellemetlen politikát. Szerinte Menczer jól tette, amit tett.

A brüsszeli kormánykoalíció ellenzéke

Brüsszelben létrejött egy kormánykoalció, a liberálisok, a szocialisták és a néppárt, a „három baloldali párt” megalakította a Bizottságot, amely migrációpárti, genderpárti és háborúpárti. Nincs más választásunk, mint ennek ellenzékekénet dolgozni – mondta. Szerinte ez a koalíció gazdaságpolitikai szempontból is veszélyes Magyarországra nézve.

Biztos vagyok benne, hogy a brüsszeli kormány kudarcra van ítélve, és a patriótáknak és konzervatívoknak többsége lesz – jelentette ki. Új többsége kell Brüsszelben, ezen dolgoznak Giorgia Melonival. Ehhez idő kell – mondta, de szerinte egyre erősebbek.

Sorosista amerikai elnök

Orbán arról beszélt, hogy két amerikai elnök van, egy háborúpárti sorosista (Joe Biden) és egy olyan, aki békét akar.

Szerinte ideje volt, hogy változás legyen Amerikában, mert az nem megy, hogy a „nagy víz” túloldaláról olyan tanácsokat kapnak, hogy vigyék le az ukránok a katonai sorozási korhatárt, hogy 18 éves kortól sorozzanak 25 év helyett.

Kettős helyzet van szerinte, amely egyszerre biztató, de vannak aggodalomra okot adó körülmények.

„Amerika nélkül ez a háború nem lenne”

A Nyugat egyre több fegyvert akar küldeni Ukrajnába és csapatok küldése is felmerült – mondta a riporter. Orbán szerint Amerika nélkül ez a háború nem lenne. Jelenlétük az európai biztonságban kikerülhetetlen tény – jelentette ki a politikus, hangsúlyozva, az Egyesült Államok szövetségesünk.

A halál és pusztítás lehelete megüli a tájat itt is, szabadulni szeretnénk ettől.

Rendezni kell Európa biztonságának helyzetét a háború után. Európa katonai értelemben rendkívül gyenge, még az oroszokkal szemben sem ütőképes az európai haderő szerinte. 

Békemisszió

Vatikáni útjáról beszélve a miniszterelnök arról beszélt, hogy a pápa gondolkodásának a középpontjában a háború és béke kérdése áll. Nemzetközi ügyekről, kétoldalú kapcsolatokról tárgyalt az egyházi államban.

Kiváló együttműködésünk van

– mondta.

Olvasói sztorik