Április 30-án lezárult a mintegy három évig tartó fúziós folyamat az MKB Bank és a Takarékbank egyesülésével, és május 1-jével létrejött az MBH Bank. (A Budapest Bank és az MKB Bank egyesülése még 2022. március 31-én valósult meg, az akkor egyesült hitelintézet működött április 30-ig MKB Bank néven.) A NER gigabankja nemrégiben a Duna Takarékot is lenyelte, bár az látszólag önálló maradt.
Az egyesülést követően – jelentették be még májusban – az MBH Bank rendelkezik a legnagyobb fiókhálózattal, közel 500 helyen várják az ügyfeleket személyesen. Az egyesülési folyamat során egyébként folyamatosan nyirbálták a banki hálózatot. A korábbi nagy bezárások után (akkor 300 fióknak mondhattak a helybeliek búcsút) egy évvel ezelőtt tucatszám került roló az egységekre. Ez sem volt azonban elég.
Esetenként az ATM-et is leszerelik
A portál gyűjtése szerint az új színmagyar óriásbank az idén mintegy 60 fiókot csukott be, illetve zár be november végéig. Persze nem kizárt, hogy időközben még újabb lépésekre is sort kerítenek. Csak szeptember közepe és november vége között 17 fiókot zárt be a bank Budapesten és 12 különböző megyében. Új szokás szerint a fiókok felszámolását „összevonásnak” nevezik, vagyis a megszűnő fiók egy másik kijelölt fiókba olvad.
Esetenként nemcsak a fióknak, hanem az ott levő bankjegykiadónak (ATM) is hűlt helye marad, illetve maradt. Előfordult azonban (például Kaposvárott, Dunaújvárosban vagy Nagykanizsán), hogy felülvizsgálták korábbi álláspontjukat, és így legalább az ATM továbbra is üzemel.