Belföld

Felavatták Ferenczi Krisztina emléktábláját

A rendszerváltás után a színészettől átpártolt az újságíráshoz, Orbán Viktor és környezete vagyonosodásáról könyveket is írt.

Pénteken felavatták Ferenczi Krisztina színész és újságíró emléktábláját az újlipótvárosi Pannónia utcában – tudósít a Népszava.

Ferenczi Krisztina 2015-ben hunyt el. Az avatáson családtagjai, pályatársak, tisztelői és a XIII. kerületi önkormányzat képviselői vettek részt. Ferenczi Krisztinát a rendszerváltás utáni újságírás kiemelkedő alakjaként méltatják.

A Színház- és Filmművészeti Főiskola elvégzése után a debreceni Csokonai Színházban kezdett dolgozni, szerepelt a Radnóti Miklós Színpadon és a József Attila Színház társulatában, Pécsen, Békéscsabán, illetve Szegeden, miközben elvégezte az ELTE magyar szakát.

Miután 1990-ben távozott a szegedi színháztól, elvégezte a Magyar Hírlap újságíró-iskoláját, Soros-ösztöndíjjal megírta az 1994-ben megjelent Előjáték a sajtószabadsághoz című kötetét. Oknyomozó újságíróként dolgozott, publicisztikái, tényfeltáró riportjai, könyvei jelentek meg.

Az Orbán-bányákról írt sorozatáért az egykori Magyar Hírlap munkatársai 2001-ben az Év újságírójává választották. Dolgozott a Népszavának, állandó szerzője volt a Népszabadságnak. 2006-ban jelent meg Szüret – Az Orbán-vagyonok nyomában című könyve, majd 2014-ben A Narancsbőr című kötete. Idén a Szüretet újra kiadták.

Ajánlott videó

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik