Átvilágították a dán hatóságok Peter Madsen feltaláló magán-tengeralattjáróját, amelyről tisztázatlan körülmények között feldarabolva a tengerbe került Kim Wall svéd újságírónő.
A rendőrség bejelentése szerint olyan rejtett üregek után kutattak az UC3 Nautiluson, a világ legnagyobb házilag készült tengeralattjáróján, ahol bűnjelek, esetleg fegyverek lehetnek elrejtve. A mobil teheráru-átvilágító berendezéssel kedden kezdett szkennelés azonban nem járt eredménnyel, szerda délután a DK.dr honlap azt írta, hogy a rendőrök nem találtak semmit.
A Koppenhágától délre fekvő Koge-öbölben, ahol a 18 méteres, 40 tonnás tengeralattjárót augusztus 11-én szándékosan elsüllyesztették, különlegesen kiképzett, vízen is szagot fogó kutyákkal keresik a 30 éves riporter hiányzó testrészeit, így a végtagjait és a fejét, és esetleges ruhadarabjait. A nő partra vetett meztelen törzsét augusztus 21-én találta meg egy kerékpáros az egyik koppenhágai sziget szélén. Hétfőn repülőgéppel kutatták át a torzó megtalálásának térségét további emberi maradványok után, de a keresés nem hozott eredményt.
Ahogy arról a 24.hu-n is beszámoltunk, a svéd újságírónőt augusztus 10-én látták utoljára a tengeralattjárón annak tulajdonosa, Peter Madsen társaságában. A hajótörést szerencsésen túlélő feltalálót tengerből való kimentése után azonnal őrizetbe vették gondatlanságból elkövetett emberölés miatt, az ügyészség azonban augusztus 24-én bejelentette, hogy gyilkossággá szándékozik átminősíteni a vádat.
A tengeralattjárón találtak Kim Walltól származó vérnyomokat, de Madsen tagadja, hogy bármiféle bűncselekményt követett volna el. Azt állítja, a nő balesetben halt meg, ő pedig csak “a tengerbe temette” a holttestet. A halottkém ugyanakkor kétséget kizáróan megállapította, hogy a végtagokat és a fejet szándékosan távolították el a törzsről, ami bűncselekményre utaló jel. Ugyanakkor a férfi az első vallomásában hazudott, mert először azt mondta, hogy augusztus 10-én élve tette partra az újságírót.
A témában írt cikkeinket itt olvashatják.
(MTI, kép: Europress/Jens Noergaard Larsen/Scanpix 2017)