Aláírásgyűjtésbe kezd az LMP, hogy így kényszerítse ki a népszavazást a paksi bővítésről – ezt az ellenzéki párt két társelnöke jelentette be hétfőn, a Batthyány térre kihelyezett standjuk előtt tartott sajtótájékoztatójukon.
Hadházy Ákos arra hívta fel a figyelmet, hogy Svájcban megkérdezték az embereket az atomenergia használatáról, és többségében nemmel szavaztak rá egy népszavazás keretében. A magyar miniszterelnök ezzel szemben úgy látja, hogy
nem való a magyar embereknek ilyen apróságokkal foglalkozni
– fogalmazott az LMP társelnöke.
A politikus szerint az atomerőmű biztonsági kockázata sem elhanyagolható, de a pénzügyi kockázata szinte százszázalékos, a korrupciós kockázata pedig “ennél is magasabb”.
Szél Bernadett úgy látja, a magyar kormány nem az emberek véleményét kéri ki, inkább Vlagyimir Putyin orosz elnöktől kérdezi meg, “merre van az előre”.
Orbán Viktor mára kommunista lett – jelentette ki, emlékeztetve a miniszterelnök korábbi szavaira, miszerint ő nem kommunista, hogy az emberek ellenében kormányozzon. Szél Bernadett szerint a kormányfő most éppen ezt teszi, hiszen egyre többen látják Paks II. kockázatait és nyilvánítanák ki véleményüket egy referendumon.
A társelnök arra is felszólította a kormányt, hogy valljon színt az isztambuli egyezmény ügyében, amelyet 2014 márciusában ugyan aláírt a kabinet, azonban máig nem ratifikálta az Országgyűlés. Megdöbbenésének adott hangot az egyezményt a kormányoldalról ért kritikákkal kapcsolatban, hangsúlyozva: a családon belüli, a nők és gyermekek elleni erőszak megfékezése érdekében született egyezményt még tavasszal be kell építeni a magyar jogrendszerbe.
Arra a kérdésre, folytattak-e egyeztetéseket az MSZP-vel, amely sajtóhírek szerint közeledni kíván az LMP-hez, Szél Bernadett határozottan cáfolta egy ilyen jellegű találkozó tényét. Kijelentette: a szocialisták az elmúlt hét évben folyamatosan próbálkoztak az LMP-nél, sikertelenül.
(MTI)