A hét első ülésnapja 13 órakor indul, a napirend előtti felszólalások után elsőként az interpellációkra, majd az azonnali kérdésekre és kérdésekre kerül sor.
Az interpellációk órájában a fideszes Balla György azt kérdezi majd a fejlesztései minisztertől: “miért fáj Brüsszelnek, hogy a magyar kormány a multik helyett a családok oldalán áll”.
Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője szintén Seszták Miklóshoz fordul és arra vár választ, hogy megvalósulnak-e az EuroVelo6 és a balatoni bringakör hiányzó szakaszai.
Ellenzéki oldalról az MSZP-ből három képviselő, Burány Sándor, Hiller István és Kunhalmi Ágnes is jegyzi, a “botrányos eset a Jahn Ferenc Dél-pesti kórházban” című, emberi erőforrások miniszterének szóló interpellációt. A jobbikos Lukács László “hamarosan fel kell számolni a hálapénzt” címen benyújtott interpellációval fordul ugyancsak Balog Zoltánhoz, az LMP-s Sallai R. Benedek pedig azt kérdezi majd Orbán Viktor miniszterelnöktől, hogy “hány kistelepülési iskolát fog bezárni a Fidesz-KDNP-kormány?”.
Az első ülésnap a másnap elfogadni tervezett javaslatok bizottsági jelentéseinek tárgyalásával ér véget. Az Országgyűlés kedden összesen huszonhat előterjesztésről szavaz.
Az Országgyűlés kedden huszonhat előterjesztésről szavaz. Egyebek mellett módosíthatják a közbeszerzési törvényt, amellyel a kormány szándéka szerint szigorúbbá, ugyanakkor átláthatóbbá és egyszerűbbé válnak a közbeszerzési eljárások. Egy bizottsági módosító javaslat értelmében kimondanák, hogy az adókedvezmények a jövőben nem minősülnének támogatásnak.
Szintén a kormány javaslatára hozhatnak új törvényt a hivatalos statisztikáról és a Magyar Corvin-lánc Testületről, a közigazgatási perrendtartásról, valamint a nemzeti turizmusfejlesztésről.
A szavazásokat követően tizennégy olyan javaslat bizottsági jelentéseiről tárgyalnak a képviselők, amelyek elfogadása a következő hétfőn várható.
Szerdán három jelentés kerül terítékre, elsőként a Kúria elnöke, majd az OBH vezetője, végül pedig a legfőbb ügyész számol be szervezete előző évi tevékenységéről.
Csütörtökön kormánypárti képviselők javaslatára kezdődhet általános vita a nagypéntek munkaszüneti nappá nyilvánításával összefüggő törvénymódosításokról, míg a Jobbik kezdeményezésére az óraátállítás megszüntetéséről tárgyalnak.
Az Országgyűlés december 12-én tartja idei utolsó ülését.