Milliárdos műgyűjtők és alvilági kapcsolatokkal rendelkező „vállalkozók” rejtegethetik a Seuso-kincsek eddig elő nem került darabjait – erről beszélt a Blikknek Dézsy Zoltán, A Seuso-kincsek rejtélye II. című dokumentumfilm rendezője.
A Seuso-kincseket Sümegh József és társai találták meg 1975-1976 körül, a 24 éves fiatalember halálát először próbálták öngyilkosságként beállítani, de a későbbi nyomozások idegenkezűségre utaltak. A római kori ezüsttálak Sümegh halála után eltűntek, hogy mi történt velük, az a mai napig titok.
Orgazdák, gazdag műgyűjtők, titkok
Dézsy a lapnak elmondta: a felbecsülhetetlen értékű kincseket három kör birtokolhatja napjainkban. Olyan orgazdák, akik még Sümeghtől indulóan őrzik a kincseket, gazdag magángyűjtők, akik hivatásszerűen üzletelnek és más országok dúsgazdag gyűjtői is megkaparinthattak darabokat a leletből. Dézsy szerint Németországban és Ausztriában is lehet egy-két olyan értékes kincs, amelyet még Sümeghen keresztül kaphatott a tulajdonos. gyes információk szerint például egy magyar milliárdos is hosszú évek ótarejtegeti a kincs egy darabját – számol be a cikk.
A rendező a rendező több mint húsz éven keresztül készült filmje második részére, amelyben – ígérete szerint – leleplezi majd a Seuso-titkokat, és azt is, hogy kiknél lehetnek a további ezüsttárgyak.