A világ több mint 750 mobil távközlési szolgáltatóját és 350 technológiai cégét tömörítő GSMA kimutatása szerint Kína mobil távközlési ökoszisztémája 5,2 ezer milliárd jüannal (750 milliárd dollár) járult hozzá 2018-ban az ország bruttó hazai termékéhez, azaz a GDP 5,5 százalékát adta.
„Kína mobil távközlési ipara a gazdasági növekedés és modernizáció egyik legerősebb motorjaként nagyban hozzájárult az ipar és a társadalom átalakításához, egy teljesen új, digitális beállítottságú fogyasztói réteg kineveléséhez” – mondta Mats Granryd, a GSMA vezérigazgatója.
„Miután milliárdokat fordítottak a 4G mobil hálózati infrastruktúra kiépítésére az ország legtávolabbi sarkaiban is, a távközlési szolgáltató cégek az elkövetkező két évben 401 milliárd jüant (58 milliárd dollár) terveznek az ötödik generációs (5G) mobil távközlési rendszer bevezetésének az előkészítésébe invesztálni, megteremtve ezzel az alapját annak, hogy Kína a világ egyik legnagyobb 5G piacává válhasson” – tette hozzá.
A GSMA tanulmánya megállapította:
Az előfizetések száma 2025-re 1,22 milliárdra emelkedik, ami 85 százalékos telítettségi aránynak felel majd meg. Tavaly 1,5 milliárd SIM kártya volt hálózatra csatlakoztatva Kínában, 2025-re pedig számuk 1,7 milliárdra emelkedik a prognózisok szerint.A mobil előfizetések 77 százaléka csatlakozik jelenleg 4G-hálózathoz Kínában. Az arány az elkövetkező években még emelkedni fog, majd az ötödik generációs technológia bevezetésével túljut a csúcsponton. Az előrejelzések szerint Kínában 2025-re a mobil előfizetések 28 százaléka, 460 millió lesz már 5G hálózathoz csatlakoztatva, arányaiban jóval a nemzetközi átlag felett. A 4G előfizetések aránya pedig ezzel párhuzamosan 72 százalékra csökken.
(MTI)