Élő Sport

Rettenetes kezdés után remek játékkal rohant át Montenegrón a női kéziválogatott

MKSZ / Kovács Anikó
MKSZ / Kovács Anikó

Csütörtök este a női kéziválogatott 26-20-ra legyőzte Montenegrót az Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában.

Golovin Vlagyimir csapata magabiztosan nyerte meg a csoportját, Törökországot és Észak-Macedóniát gyengébb játékkal, de Svédországot ripityára verve zárt a négyes élén. A kőkemény védelméről híres Montenegró nem adta könnyen magát. Pocsékul indult a meccs, 1-1 után kilőttek a vendégek és 6-2-re elléptek, ekkor időt is kért a magyar kapitány. Ahogy azonban elkapta a fonalat Szemerey Zsófi a kapuban, majd Kuczora Csenge támadásban, rögtön javult a meccs képe.

Nagyjából tíz perc hidegzuhanyt követően a ritmusváltás nagyon nem ízlett Montenegrónak, sorra jöttek a gólok a szélekről, amikor pedig az ellenfelünk elkezdett jobban ügyelni a széleken, jöhettek a betörések. Golovin is nagyott húzott, mert Grbicre kiküldött mindig egy játékost, hogy zavarót védekezzen, ami szintén kihúzta a montenegrói csapat támadásainak méregfogát. Ugyan alaposan ránk ijesztett a kezdés, már az első félidőben átgázolt Montenegrón Magyarország, 6-0-s szériával előbb 12-9-re húztunk el, majd szünetre már öt gól volt a különbség.

Térfélcsere után Montenegró nekünk esett, de nagyon-nagyon stabil védekezéssel rukkolt elő a magyar válogatott, Szemerey pedig sorban szedegette le az ejtett labdákat. A cserék is sokat hozzá tudtak tenni a támadásokhoz és védésekhez egyaránt, a második félidőben csak egyszer, még 16-13-nál csökkent négynél kisebbre a különbség. A magyar csapat akár nagyobb győzelmet is arathatott volna, két őrülten rohanó periódusa is volt a találkozónak, amit jobban ki is használhattak volna a mieink. Persze az eredmény így is remek, ráadásul talán sikerült tartalékolni is egy picit az energiákat a csütörtöki találkozóra.

Sikerével Magyarország mind a négy mérkőzését megnyerte, így továbbra is száz százalékos a teljesítménye az Európa-bajnokságon.

Női kézilabda-Eb, középdöntő, I. csoport, 1. forduló

Magyarország – Montenegró 26-20 (16-11)
Debrecen, Főnix Csarnok, 2067 néző
v.: Alvarez, Bustamante (spanyolok)

Magyarország: Szemerey- Győri-Lukács 5, Klujber 6, Vámos 3, Füzi-Tóvizi 1, Kuczora 4, Szöllősi-Schatzl 1, cserék: Papp, Márton 3, Simon 1, Bordás 1, Böde-Bíró, Faluvégi 1

lövések/gólok: 47/26, illetve 40/20

gólok hétméteresből: 5/4, illetve 2/2

kiállítások: 6, illetve 8 perc

Korábban:
Svédország–Lengyelország 33-25 (17-15)
Franciaország–Románia 30-25 (12-9)

Megjavult-e az eredményjelző?

Csak bizakodni lehet abban, hogy az eredményjelző most nem adja meg magát úgy, mint az előző, Franciaország-Románia mérkőzésen. A 46. percben 19-19-es állásnál egy letelt román kiállításnál az edző a pályára terelte játékosát, mire a játékvezetők jelezték, ez bizony rossz csere, hiszen az eredményjelző még egy másodpercet jelez a büntetésből.

Le is ment egy újabb román játékos, az asztalnál nagy vita támadt, majd hosszas egyeztetés után kiderült, az eredményjelző rossz. De mivel nem lehetett eltüntetni a rossz adatot, várni kellett, amíg egy újraindítással megoldódott a helyzet.

Onnantól viszont a kiállításokat csak egy-egy tableten jelezték a kispadoknak, a nézők nem láthatták.

Elrontani a debreceni bulit

Itt az ideális pillanat, hogy Montenegró elrontsa a debreceni bulit, írta a Vijesti című lap, amely nagyon bízik abban, hogy a délszláv csapat eddig mutatott védekezése megállíthatja a házigazdát.

„Debrecenben buli és igazán hihetetlen közönség vár ránk, mert a magyarok mindig is kézilabda-fanatikusok voltak” – nyilatkozta Itana Grbic, aki 2021-22-ben a Fradi játékosa volt.

Élvezni fogjuk, hiszen nagyon szeretjük ezt a hangulatot, majd valahogy úgy fordítjuk a magunk javára, mintha a mi szurkolóink lennének. Mi inkább így, ilyen hangulatban szeretjük a kézilabdát

– tette hozzá.

Grbic jól ismeri a magyar játékosokat, és úgy tűnik számára, hogy ez a válogatott még soha nem volt ennyire koncentrált és nem állt készen valami igazán nagy dologra.

Nem dőlt meg a papírforma

A svéd válogatott 33-25-re nyert Lengyelország ellen, miután a második félidőben a skandinávok átgázoltak ellenfelükön. Ezt követően már nagyobb izgalmak következtek, mivel a románok alaposan megszorongatták a franciákat, ráadásul az idegeket borzolta, hogy kétszer is meghibásodott a kijelző.  Végül a világbajnokok azért megmutatták, miért ők az esélyesek és a hajrára magabiztos előnyt dolgoztak ki, Franciaország 30-25-re nyert.

2006 óta nem kezdtünk ennyire jól

A magyar női kézilabda-válogatott hibátlanul zárta a csoportkört a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon, miután Törökországot hat, Svédországot a rangadón hét, Észak-Macedóniát egy gyengébb első félidővel is tíz góllal verte. A női válogatottal legutóbb 2006-ban fordult elő, hogy egy Eb-n egymás után három sikert arasson, akkor a csoportkörben Ausztriát (42–23), Macedóniát (30–22), illetve Szerbiát (35–27) páholta el a Németh András által irányított csapat. Akkor Németország azonnal véget vetett a sorozatnak, remélhetőleg ma nem ez lesz a forgatókönyv.

„Aki szereti a kézilabdát, nézze meg a holnapi mérkőzést"

Ezt Itana Grbic, a szlovén Krim Mercator Ljubljana jelenlegi, a Ferencváros korábbi irányítója mondta arra utalva, hogy ezer fokon ég majd ma esti ellenfelünk. Tekintettel arra, hogy Suzana Lazovic vezetőedző is arról beszélt, a mezőnyben nincs még egy csapat, aminek ekkora szíve és ennyire erős karaktere van, nehéz dolgunk lesz.

Kapcsolódó
Montenegrói kézis: Aki szereti a sportágat, nézze meg a magyarok elleni meccsünket, mert nagyon fogja élvezni
A kapitány a montenegrói csapat szívét és karakterét dicsérte, a jobbátlövő azokat szidta, akik a túl feszes menetrendet összerakták.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
Olvasói sztorik