Élő Sport

Csipes Tamara és Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmes a kajakosoknál, Muszukajev a bronzért birkózhat – élő hírfolyam az olimpia szombati versenynapjáról

Illyés Tibor / MTI
Illyés Tibor / MTI

Birkózásban, kajak-kenuban, öttusa és vízilabdában drukkolhatunk a magyaroknak a párizsi olimpia utolsó előtti napján.

  • Három magyar érem született a kajak-kenu-versenyek zárónapján: női kajak egyes 500 méteren Csipes Tamara második lett, Gazsó Alida Dóra hatodikként ért célba. Férfi kajak egyes 1000 méteren Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmes lett. A női kenusok 200 méteres döntőjében Takács Kincső nyolcadikként zárt.
  • A birkózóknál a szabadfogású Muszukajev Iszmail a 65 kilogramm világbajnoki címvédőjeként lépett szőnyegre, és a nyolcaddöntőjét technikai tussal nyerte a kirgiz Akmatalijev ellen. Muszukajev az azeri Aliyev elleni negyeddöntőjét 10-3-ra nyerte, majd az elődöntőben sajnos sima vereséget szenvedett az iráni Amuzadhalili ellen, így vasárnap a bronzért küzdhet. Női 76 kilogrammban Nagy Bernadett technikai tussal kapott ki az indiai Reetika Reetikától, és mivel ellenfele nem jutott el a döntőig, így Nagy kiesett.
  • Öttusában a férfiak döntőjét rendezik 17.30-tól Bőhm Csaba és Szép Balázs részvételével. A nőknél Gulyás Michelle és Guzi Blanka is sikeresen vette az elődöntőt, így vasárnap mindketten ott lesznek majd a fináléban.
  • A magyar női vízilabda-válogatott ötméteresekkel győzte le az olasz csapatot, és ezzel megszerezte az ötödik helyet.

Női kézilabdadöntő: Norvégia vezet a félidőben

A női kézilabdadöntőben Norvégia 15-13-ra vezet a félidőben a címvédő Franciaország ellen.

A házigazda kezdett jobban, 3-0-ra és 4-1-re is vezetett, de a norvégok innen 5-4-re fordítottak a 11. percben. Innentől kezdve végig döntetlen közelében volt az eredmény, ugyan a franciák Kanor találataival 11-9-re megléptek, a skandinávok az 58. percben 13-12-re fordítottak, majd Herrem 14-12-re módosította az állást.

19 másodperc maradt, ez elég volt arra, hogy Foppa szépítsen (14-13), és 29.58-nál Oftedal egy szép bombával 15-13-ra alakítsa az eredményt.

Thomas COEX / AFP A francia beállós Pauletta Foppa három gólig jutott az első félidőben

Ötösökkel ötödik a női vízilabda-válogatott

Magyari Alda két olasz kísérletet is kivédett, nálunk viszont mind a négy lövő (Keszthelyi, Garda, Szilágyi és Gurisatti) is jól célzott, így 5. helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott.

Ha magyar-olasz, akkor ötméteresek

Kétgólos hátrányban volt még két perccel a vége előtt a magyar női vízilabdacsapat az olaszok elleni helyosztón, de Keszthelyi és Rybanska is góljaival sikerült egyenlíteni, így 11-11 lett a vége. Ötméteresek döntenek!

A birkózó Nagy Bernadett kiesett

A 76 kilogrammos súlycsoportban szereplő Nagy Bernadett szombaton kiesett a párizsi olimpia birkózóversenyén.

A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes magyar sportoló az U23-as világbajnok indiai Reetika Reetika ellen lépett szőnyegre a nyolcaddöntőben és 12-2-re, technikai tussal kapott ki.

Nem erre számítottam. Úgy gondoltam, hogy ezt a mérkőzést nyernem kell, de nem sikerült

– mondta az MTI-nek Martin Gábor tanítványa, akinek ez az első világversenye a felnőttek között, mivel vb-n nem indult eddig. „Nem tudom, mi volt a gond, nem éreztem erősebbnek, egyszerűen én nem voltam elég akaratos, elég lendületes. Talán a rutin hiányzott”.

Ezek után már csak abban bízhatott hogy legyőzője bejut a fináléba és így a vigaszágra segíti őt, ám Reetika már a negyeddöntőből sem jutott tovább, miután az első kiemelt kirgiz Ajperi Medet Kizi felülmúlta őt.

A magyar csapatból Muszukajev Iszmail van még versenyben. A szabadfogásúak 65 kilogrammos súlycsoportjának világbajnoki címvédője szombaton este az iráni Rahman Musza Amuzadhalilivel csap össze az elődöntőben.

Hét érem, de megszakadt a kajak-kenus-aranyszéria

A magyar kajak-kenu válogatott 4 ezüst- és 3 bronzéremmel zárta szereplését a párizsi olimpián. Ha csak az érmek számát nézzük, ez (holtversenyben) a második legjobb magyar kajak-kenus-szereplés; ugyanakkor megszakadt az 1988 óta tartó aranykorszak, most nem volt győztes magyar egység.

Ha a bojkottált Los Angeles-i olimpiát átugorjuk, akkor legutóbb 1976-ban, Montrealban zárt aranyérem nélkül a magyar kajak-kenu-válogatott; érdekesség, hogy mindenkori éremrekordját (8 dobogós helyezés) akkor állította fel.

A párizsi olimpia magyar kajak-kenus érmesei:

  • Csipes Tamara (női kajak egyes 500 m) – ezüst
  • Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra (női kajak kettes 500 m) – ezüst
  • Varga Ádám (férfi kajak egyes 1000 m) – ezüst
  • Nádas Bence, Tótka Sándor (férfi kajak kettes 500 m) – ezüst
  • Kopasz Bálint (férfi kajak egyes 1000 m) – bronz
  • Fojt Sára, Pupp Noémi (női kajak kettes 500 m) – bronz
  • Csipes Tamara, Fojt Sára, Gazsó Alida Dóra, Pupp Noémi (női kajak négyes 500 m) – bronz

Varga ezüst-, Kopasz bronzérmes 1000 méteren

Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmes 1000 méteren a férfi kajakosoknál.

A portugál Pimenta kilőtt a rajt után, 250 méternél a cseh Dostal volt a második, Kopasz a harmadik, Varga pedig a negyedik. Féltávnál egy másodperc volt Pimenta előnye Kopasz előtt, majd 750 méternél már Dostal vezetett.

Varga 750-nél óriási hajrát indított, Pimentát és Kopaszt is megelőzte, és ezzel ezüstérmes lett, míg Kopasz harmadikként zárt.

Muszukajevet alattomos húzással sem lehetett kizökkenteni, ott van az elődöntőben

A szabadfogásúak 65 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Muszukajev Iszmail 10-3-ra nyert a Tokióban ezüstérmes, többszörös világ- és Európa-bajnok azeri Haji Aliyev ellen, és ezzel éremért birkózhat.

Muszukajev 1-0-s hátrányban volt az első három perc után, de a második felvonást ismét jól kezdte, combra támadva csinált egy akciót, amiért négy pontot kapott. Aztán egycsapásra tüzes lett a hangulat, mert az azeri megmarkolta Muszukajev nemi szervét, még az edzők is bejöttek a szőnyegre, hogy lenyugtassák a feleket.

37 másodperccel a vége előtt az azeri kért egy challenge-et, mert úgy ítélte meg, hogy Muszukajev elhagyta a szőnyeget, de a videófelvételek alapján nem volt igaza, így a magyar kapott pontot. A vége 10-3 Muszukajevnek, aki így elődöntőbe jutott.

Csipes Tamara ezüstérmes 500 méteren

Csipes Tamara nagyon megindult a rajt után, féltávnál két tizeddel állt jobban, mint a hétszeres olimpiai bajnok Lisa Carrington. Az új-zélandi a táv második felében robbantott, és Csipes nem tudta őt befogni, így ezüstérmes lett. Carrington pedig Párizsban harmadik, pályafutása során nyolcadik olimpiai aranyát nyerte. A kétszeres olimpiai ezüstérmes Csipes Párizsban két ezüstöt és egy bronzot szerzett.

Szenzációs utolsó negyeddel nyerték meg a bronzérmet a holland női pólósok

Hollandia 11-10-re legyőzte a címvédő Egyesült Államok női vízilabda-válogatottját szombaton a párizsi olimpia bronzmérkőzésén.

A találkozó elején még az amerikaiak voltak előnyben, a nagyszünetig négygólos előnyre tettek szert. A fordulást követően a világbajnok hollandok vették át az irányítást, fordítottak és végül úgy arattak egygólos sikert, hogy a záró negyedet 5-1-re nyerték. A hetedik helyet Görögország szerezte meg.

eredmények, nők, a 3. helyért:

Hollandia – Egyesült Államok 11-10 (2-3, 1-4, 3-2, 5-1)

 

a 7. helyért:
Görögország – Kanada 19-10 (2-2, 5-3, 5-2, 7-3)

A vb után az olimpián is a dán női kézisek nyerték a bronzmeccset

A dán válogatott nyerte a bronzérmet a párizsi olimpia női kézilabdatornáján, mivel a harmadik helyért rendezett szombat délelőtti mérkőzésen 30-25-re legyőzte a svéd együttest.

A dánok egy négygólos sorozattal léptek el 8-5-re távolodtak el az első félidő derekára, majd a második játékrész elején négygólosra növelték az előnyüket (17-13). A záró tíz percen belül, 23-21-es állásnál támadhattak a negyeddöntőben a magyarokat hosszabbítás után búcsúztató svédek, ám nem tudtak közelíteni, a dánok pedig az utolsó öt percre fordulva eldöntötték a bronzérem sorsát (27-22).

A dánoknál – akik tavaly a decemberi, dán-norvég-svéd közös rendezésű világbajnokságon is a svédeket legyőzve lettek harmadikok – a Győr kapusa, Sandra Toft 16 védéssel, klubtársa, az irányító Kristina Jörgensen három góllal járult hozzá az érem megszerzéséhez.

A svédeknél a győri Linn Blohm háromszor volt eredményes, a Debrecenbe érkező balátlövő, Kristin Thorleifsdóttir két kísérletéből egyik sem volt sikeres.

eredmény, női kézilabda, a 3. helyért:

Dánia – Svédország 30-25 (15-13)

Muszukajev Iszmail sima győzelemmel jutott tovább

Muszukajev Iszmail debütálása jól sikerült a szabadfogású birkózók 65 kilogrammos kategóriájában, az első 3 perc után még úgy vezetett 1-0-ra, hogy ellenfele, a kirgiz Ernazar Akmatalijev passzivitása miatt kapott pontot. Aztán a második felvonás elején lábra támadva a földre vitte a kirgizt, és másodpercek alatt elhúzott 11-0-ra, így technikai tussal győzött.

Nagy Bernadett technikai tussal kapott ki az indiai birkózótól

A női szabadfogású birkózók 76 kg kategóriájában érdekelt Nagy Bernadett technikai tussal szenvedett vereséget az indiai Reetika Reetika elleni nyolcaddöntőben.

Nagy mindössze két pontot tudott csinálni az indiai versenyző ellen, aki végig dominált, és 12-2-es vezetésénél, fél perccel a meccs vége előtt ki is hirdették győztesnek, mivel már tíz ponttal vezetett.

Nagy akkor folytathatja a vigaszágon, ha ellenfele eljut a döntőbe.

A közönségkedvenc magasugró még mindig a vesekővel küzd

Gianmarco Tamberi, a férfi magasugrás olasz címvédője egészségi okok miatt nem biztos abban, hogy el tud-e indulni a szombat esti döntőben a párizsi olimpián.

Mindennek vége… A legvégsőkig reménykedtem, és még a történtek ellenére is hittem benne

– írta Instagram-oldalán a 32 éves világ- és Európa-bajnok atléta, aki egy héttel ezelőtt belázasodott, majd vesekő gyanúval kórházba került, ezért a kiutazását későbbre halasztotta.

Tamberi fájdalmai ellenére szerdán 2,24 méteres ugrásával továbbjutott a selejtezőből és minden erejével a szombati fináléra készült.

„Hajnali 5-kor felébredtem, és ugyanazt a szúró fájdalmat éreztem, mint néhány nappal ezelőtt” – írta bejegyzésében Tamberi, majd hozzátette, hogy azóta sem enyhült a fájdalom. „A 2016-os sérülés után egyszer már sikerült legyőznöm a sorsot, ezúttal sajnos azt hiszem, hogy ő nyert”.

Az olasz atléta többek között arról lett híres, hogy a tokiói játékokon holtversenyben lett aranyérmes a katari Mutaz Essa Barsimmal, akinek szintén nehézségei akadtak a selejtezőben, mivel az egyik nekifutásnál megsérült vádlija, de ő is tagja a finálés mezőnynek.

Kiss Ágnes a nyolcadik helyen végzett

A kenus Kiss Ágnes 200 méteren a nyolcadik helyen végzett és így a B döntőbe került, ahol majd 13.40-kor versenyez ismét. Az első 70 méteren még jól tartotta magát, együtt ment a mezőnnyel, de a végén lecsúszott az A döntős helyekről.

Olvasói sztorik