A váltóbeli indulásra 16 csapat kapott lehetőséget, és a tavaly világbajnoki 7. németek alaposan leszerepeltek, ugyanis mindössze a 15. helyen zártak, egyedül a Dominikai Köztársaság négyesét tudták megelőzni.
A váltó Jean Paul Bredau, Alica Schmidt, Manuel Sanders, Eileen Demes összeállításban szerepelt, ami kiverte a biztosítékot Luna Bulmahnnál.
A wolsfburgi atléta nehezményezte, hogy miközben papíron ő a második leggyorsabb női négyszázas futó, mégis kihagyták, és helyére azt az Alica Schmidtet rakták, akit a világ legszexibb sportolójának, illetve a 2021-es tokiói játékokon Miss Olimpiának választottak, ám modellként és influenszerként sokkal nagyobb karriert futott be eddig, mint az atlétikapályán.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A berlini azonban rosszabb szezonbeli teljesítményt nyújtott, mint Bulmahn idén. Az Instagramon ezt írta:
Igen, papíron én vagyok a második leggyorsabb 400 méteres sportoló. Nem, nem jelöltek a vegyes váltóra
– bosszankodott az Instagramon Bulmahn. Hasonlóképpen vélekedett barátja, Jean Paul Bredau, aki kifejtette, hogy néhány olyan döntés született, amelyeket nem mindenki hagyott jóvá.
„A Német Atlétikai Szövetség nagyon világosan leszögezte: a leggyorsabb négynek kell futnia. Más döntés született” – írta.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ugyan később mindketten eltávolították bejegyzéseiket a Német Atlétikai Szövetség drasztikus lépésre szánta el magát, és úgy döntött, Bulmahn kikerült a váltóból a további párizsi versenyeken is, azaz a női 4×400-as váltóban sem versenyezhet.
A váltó csapatsport. A sportolók és az edzők alkotják ezt a csapatot. A siker a jó csapatmunkán és mindenki kölcsönös bizalmán múlik
– mondta Jörg Bügner sportigazgató. Hozzátette, Jean Paul Bredau elnézést kért, így az ő 400-as versenyzésének nincsen akadálya.